Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Minutor Cellarium ma umowę na dystrybucję magazynów energii dot. Polski, Łotwy i Ukrainy

Minutor Cellarium ma umowę na dystrybucję magazynów energii dot. Polski, Łotwy i Ukrainy

Minutor Cellarium – spółka zależna Minutor Energia – zawarł z podmiotem prawa polskiego z kapitałem założycielskim polsko-ukraińskim umowę na dystrybucję magazynu energii MTR Cells K10 na terytorium Polski, Łotwy i Ukrainy, z zastrzeżeniem wyłączności na terenie całej Ukrainy z wyjątkiem obwodu mikołajowskiego, podał Minutor Energia.

"Kontrahent dysponuje strukturą umożliwiającą skuteczną dystrybucję magazynów energii na terytorium Ukrainy. Zarówno kontrahent, jak i osoby nim zarządzające, z sukcesami wprowadzili na rynek ukraiński i polski liczne produkty z sektorów petrochemicznego i kosmetycznego" – czytamy w komunikacie.

Cellarium zobowiązuje się w trakcie obowiązywania umowy do nieudzielania innym podmiotom poza kontrahentem prawa do prowadzenia aktywnej sprzedaży magazynów energii na terenie Ukrainy, za wyjątkiem działań podejmowanych przez Cellarium. Kontrahent będzie prowadził sprzedaż dostarczonych przez Cellarium magazynów energii we własnym imieniu i na własny rachunek, pod znakami towarowymi i firmowymi Cellarium, podano także.

Umowa została zawarta na czas określony do 31 grudnia 2024 r. Zarząd szacuje, że wartość umowy w okresie podstawowym (do 31 grudnia 2024 r.) wyniesie nie mniej niż 2 515 800 zł netto.

"Zarząd wskazuje, iż niniejsza umowa jest kolejną związaną z budową kanałów dystrybucyjnych autorskich magazynów energii zaprojektowanych i produkowanych przez Cellarium, rozszerzając na jej podstawie zakres terytorialny dystrybucji na terytorium Ukrainy i Łotwy" – podsumowano.

Minutor Energia działa na szeroko pojętym rynku OZE, skupiając się aktualnie na kliencie biznesowym, angażuje się w projekty klastrowe, farmowe, a także przedsięwzięcia z zakresu magazynowania energii. Firma istnieje na polskim rynku od 2019 r., a w 2021 r. stała się spółką akcyjną notowaną na NewConnect.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu