Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Luneos Energia chce osiągnąć wolumen sprzedaży 1,5 TWh energii z OZE do 2026 r.

Luneos Energia chce osiągnąć wolumen sprzedaży 1,5 TWh energii z OZE do 2026 r.

Luneos Energia rozpoczął sprzedaż zielonej energii i podpisuje pierwsze umowy z firmami. Do 2026 roku Luneos ma osiągnąć wolumen sprzedaży 1,5 TWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, podała spółka.

"Po tym, jak otrzymaliśmy koncesję na obrót energią elektryczną pochodzącą z OZE, postanowiliśmy przyspieszyć nasze działania związane z dostarczaniem zielonej energii do przedsiębiorstw. Zwłaszcza że obecnie firmy działające w Polsce wykazują olbrzymie zainteresowanie energią z odnawialnych źródeł" – powiedział prezes i współzałożyciel Luneos Zbigniew Prokopowicz, cytowany w komunikacie.

Przedsiębiorstwa będą mogły zaopatrywać się w zieloną energię od Luneos m.in. w ramach kompleksowego rozwiązania OZE, czyli Pakietu New Energy. Obejmuje on cały wachlarz rozwiązań, m.in. fotowoltaikę, kogenerację, modernizację oświetlenia LED, magazyny energii czy pompy ciepła, a także dostarczaną zieloną energię – wszystko w formie abonamentowej (model as a service). Istnieje także możliwość zakup zielonej energii poza pakietem.

"Zielona energia w Luneos będzie obecnie oferowana m.in. w oparciu o ceny Rynku Dnia Następnego (RDN). Długofalowo RDN może okazać się dla firm atrakcyjniejszą formą niż wiązanie się na lata po jednej wysokiej cenie za MWh. Obecne bardzo trudno o wiarygodne analizy rynkowe i prognozy cen, ale nie można wykluczyć istotnych spadków cen w przyszłości i taka forma zakupu będzie bardziej opłacalna dla firm. Rozliczenie będzie odbywało się na podstawie rzeczywistego zużycia. Co równie ważne, szczególnie dla firm stawiających na zrównoważony rozwój, nasza energia jest sprzedawana z umorzeniem gwarancji pochodzenia, co potwierdza, że pochodzi ona z odnawialnego źródła" – dodał prezes Luneos Energia Krzysztof Hrywniak.

W ramach strategii działania Luneos planuje m.in. osiągnąć w latach 2024-2026 intensywny wzrost mocy z własnych źródeł, głównie fotowoltaicznych i wiatrowych. Spółka planuje także zawieranie wieloletnich kontraktów PPA ze źródeł innych uczestników rynku i w ten sposób powstanie znaczny portfel energii do zarządzania. Do 2026 roku Luneos  ma osiągnąć wolumen sprzedaży 1,5 TWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, podkreślono.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu