Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PKN Orlen: Połączenie spółek zależnych w grupie nastąpi w ciągu 10-12 miesięcy

PKN Orlen: Połączenie spółek zależnych w grupie nastąpi w ciągu 10-12 miesięcy

PKN Orlen planuje zrealizować proces połączenia spółek zależnych PKN Orlen, Grupy Lotos i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w ciągu 10-12 miesięcy, poinformował prezes Daniel Obajtek.

"Rozpoczynamy proces łączenia spółek zależnych, chcemy go zakończyć w ciągu maksymalnie roku" – powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, w pierwszej kolejności nastąpi połączenie poszukiwań i wydobycia w Polsce, na bazie wydzielonej spółki SPV 7, a także połączenie norweskich spółek wydobywczych PGNiG i Grupy Lotos, gdzie stroną przejmującą będzie PGNiG Upstream Norway.

"Chcemy budować silny upstream w kraju, ale także zwiększać wydobycie za granicą, także za pomocą akwizycji międzynarodowych, połączonych ze współpracą z zagranicznymi partnerami w innych obszarach" – dodał prezes.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu