Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Produkcja miedzi płatnej KGHM spadła o 7% r/r do 59,5 tys. ton we wrześniu

Produkcja miedzi płatnej KGHM spadła o 7% r/r do 59,5 tys. ton we wrześniu

nbsp;Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 59,5 tys. ton we wrześniu 2022 r. wobec 63,7 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

"Produkcja miedzi płatnej wyniosła 59,5 tys. ton – spadek w relacji do września 2021 wyniósł 4,2 tys. ton (-7%) i dotyczył aktywów zagranicznych, natomiast w KGHM Polska Miedź S.A. zanotowano niewielki wzrost produkcji miedzi elektrolityczne" – czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra płatnego wyniosła 105 ton, tj. o 1,3 ton (-1%) mniej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2021.

Produkcja TPM wyniosła 15,9 tys. troz, 1,9 tys. troz (-11%) poniżej wielkości zanotowanej w analogicznym miesiącu 2021 roku, głównie ze względu na spadek produkcji złota w KGHM INTERNATIONAL LTD. (kopalnia Robinson).  

Produkcja molibdenu wyniosła 0,1 mln funtów, czyli o 1,1 mln funtów niż we wrześniu 2021 roku, ze względu na planowaną eksploatacją stref wydobywczych (Sierra Gorda) o niższej zawartości tego pierwiastka w porównaniu do 2021 roku. Niższy był również wolumen przerobu urobku oraz uzysk molibdenu.

W okresie styczeń-wrzesień produkcja miedzi płatnej sięgnęła 557,5 tys. ton wobec  573,9 tys. ton rok wcześniej.

"W okresie styczeń-wrzesień 2022 roku produkcja miedzi, srebra i molibdenu w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie" – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 roku miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu