Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PERN przywrócił tłoczenie ropy naftowej w uszkodzonym rurociągu

PERN przywrócił tłoczenie ropy naftowej w uszkodzonym rurociągu

Służby techniczne PERN przywróciły w sobotę pełną funkcjonalność uszkodzonej nitki rurociągu, którym dostarczana jest ropa naftowa do niemieckich klientów spółki. Obecnie dostawy odbywają się przy wykorzystaniu obydwu rurociągów odcinka zachodniego, podała spółka.

"Trwa badanie przyczyn, które doprowadziły do rozszczelnienia. O zdarzeniu natychmiast powiadomiły systemy automatyki PERN. Pozwoliło to na sprawne podjęcie działań ratowniczych oraz na natychmiastowe przystąpienia do naprawy ropociągu. Obecnie aktywność służb PERN skupia się na oczyszczeniu terenu i przywróceniu go do stanu pierwotnego" – czytamy w komunikacie.

PERN podał w ub. tygodniu, że we wtorek późnym wieczorem wykrył rozszczelnienie rurociągu "Przyjaźń" na jednej z dwóch nitek zachodniego odcinka rurociągu – ok. 70 km od Płocka. Jest to magistrala, za pomocą której ropa naftowa dociera do Niemiec.

Jak wówczas informowano, pozostałe elementy infrastruktury PERN, w tym odcinek pomorski, którym tłoczona jest ropa naftowa przypływająca tankowcami do Polski, a potem także do Niemiec, działa w trybie standardowym.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu