Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Photon Energy zwiększył wartość emisji zielonych obligacji do 75 mln euro

Photon Energy zwiększył wartość emisji zielonych obligacji do 75 mln euro

nbsp;Photon Energy zwiększył wartość objętych przez inwestorów emisji zielonych obligacji o kuponie 6,50% o 10 mln euro, tj. do 75 mln euro, podała spółka. Spółka przeznaczy wpływy netto z emisji na dalsze finansowanie rozwoju i budowy własnego portfela elektrowni fotowoltaicznych.

"Niezwykle cieszy nas nieustające wsparcie dotychczasowych obligatariuszy, o czym świadczy przyjęcie przez nich naszej oferty wymiany, a także zainteresowanie nowych inwestorów instytucjonalnych w ramach subskrypcji prywatnej. Biorąc pod uwagę obecną niepewność na rynkach kapitałowych, uważamy to za wotum zaufania dla naszego modelu biznesowego i strategii rozwoju, a także rzetelnie prowadzonej komunikacji na rynku kapitałowym w ostatnich latach" – powiedział CFO Photon Energy Clemens Wohlmuth, cytowany w komunikacie.

Spółka zamierza wykorzystać wpływy netto z emisji obligacji na finansowanie lub refinansowanie, w części lub w całości, nowych i/lub istniejących aktywów kwalifikowanych, a także instrumentów finansowych, które zostały wykorzystane do sfinansowania takich projektów lub aktywów, zgodnie z Ramami Zielonego Finansowania, podano.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu