Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Sunly pozyskało Mirova jako inwestora oraz łącznie blisko 200 mln euro na rozwój

Sunly pozyskało Mirova jako inwestora oraz łącznie blisko 200 mln euro na rozwój

Sunly pozyskało blisko 200 mln euro na kolejne inwestycje w sektorze odnawialnych źródeł energii, podała spółka.  W podwyższeniu kapitału, oprócz dotychczasowych akcjonariuszy, udział wzięła Mirova, spółka związana z Natixis Investment Managers, francuską firmą zarządzającą inwestycjami w obszarze zrównoważonej gospodarki.

"W wyniku transakcji Mirova stanie się największym inwestorem Sunly, przy czym żaden z udziałowców nie będzie posiadał pakietu większościowego" – czytamy w komunikacie.

"Po połączeniu Grupy Alseva z Sunly w marcu tego roku, pozyskanie znaczącego dodatkowego finansowania i rozpoczęcie współpracy z tak doświadczonym inwestorem, jak Mirova, stanowi kolejny, bardzo ważny krok w rozwoju naszej firmy" – skomentowała prezes Grupy Alseva, będąca jednocześnie jednym z inwestorów Sunly Anna Zagrajek, cytowana w komunikacie.

Sunly zamierza przeznaczyć pozyskane finansowanie na realizację dwuletniego planu inwestycyjnego w Polsce i krajach bałtyckich. Zakłada on rozwój projektów oraz budowę elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy 17,9 GW, z czego 7,6 GW na terenie Polski.

Spółka zapowiedziała również powiększenie zespołu do 400 osób z obecnych 135. Firma zaoferuje nowozatrudnionym we wszystkich czterech krajach pakiety motywacyjne obejmujące udziały w spółce, podano także.

Sunly to niezależny producent energii odnawialnej i spółka-matka krakowskiej Grupy Alseva.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu