Nowy rok, nowe wyzwania
Koniec 2021 roku był okresem pełnym zawirowań na światowych rynkach energii. Pandemia, pogoń za osiągnięciem neutralności klimatycznej, widmo wojny – wszystkie te aspekty spowodowały gwałtowny wzrost cen surowców energetycznych. Polska staje teraz przed bardzo ważnym i trudnym wyzwaniem, aby wybrać optymalną strategię, która nie tylko prowadzić będzie do neutralności klimatycznej, ale także nie doprowadzi do załamania gospodarki. Dlatego też w tym roku uczestnicy 11. edycji skupią się na aspekcie bezpieczeństwa energetycznego, a cała Akademia będzie odbywać się pod hasłem „Czy zabraknie nam energii? Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji.”
Hybrydowa Akademia
Ostatnie dwa lata zmusiły Akademię do przeniesienia zajęć w przestrzeń online, jednak w tym roku warsztaty zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej, z częścią spotkań zrealizowanych stacjonarnie w Warszawie. Pewne rzeczy jednak nie muszą się zmieniać – uczestnikom stale gwarantowana jest najwyższa jakość. Akademia Energii to przede wszystkim intensywny kurs oparty o wiedzę merytoryczną, ale nie zabraknie także szansy na rozwinięcie swoich kompetencji biznesowych, spotkań z liderami biznesu, warsztatów, zajęć z przedstawicielami firm partnerskich, a także z alumnami poprzednich edycji.
Jak się uczyć, to od najlepszych
Akademia co roku współpracuje z jednymi z najlepszych firm na rynku, dzięki czemu może zapewnić zajęcia najwyższej jakości. Tematy, które poruszone zostaną podczas tegorocznej edycji to m.in.: transformacja energetyczna w ujęciu prawnym, procesy inwestycyjne w energetyce, rynek i łańcuchy dostaw surowców energetycznych w energetyce czy system elektroenergetyczny. Ponadto uczestnicy będą pracować nad umiejętnościami miękkimi ucząc się negocjacji czy wystąpień publicznych. Partnerem strategicznym 11. edycji Akademii Energii została po raz kolejny Grupa Polenergia.
Jak dołączyć do Programu?
Co roku do programu zgłaszają się setki studentów z całej Polski. Do Akademii Energii dostaje się jednak jedynie 30 z nich. Stypendyści nie tylko biorą udział w intensywnych szkoleniach, ale także stają się częścią wyjątkowej społeczności liderów, alumnów programów Fundacji im. Lesława A. Pagi.
Każdy uczestnik Akademii zostaje także Alumnem Fundacji, a tym samym dołącza do społeczności zrzeszającej wyjątkowych młodych liderów, którzy chcą wspólnymi siłami kształtować przyszłość.
Rekrutacja rozpocznie się 18 kwietnia 2021 roku. Na zgłoszenia Akademia Energii czeka do 2 czerwca. Więcej informacji: https://paga.org.pl/co-robimy/programy/akademia-energii-xi-edycja/.