Pierwsza edycja Green Energu Congress skoncentrowana będzie głównie na transformacji polskiego systemu energetycznego na niskoemisyjny.
Scena Energetyka skumulowana będzie wokół tematów związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021, wpływie zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii, digitalizacji procesów w energetyce. Prelegentami tej sceny są przedstawiciele między innymi: Lotos Petrobaltic, Polenergia, Urzędu Regulacji Energetyki.
Scena Przemysł to prelekcje związane z OZE i zielonym potencjałem tkwiącym w przedsiębiorstwach o różnym profilu, między innymi: Efektywna oszczędność energetyczna na różnych poziomach firmy, Odzysk deszczówki w przemyśle, Ekologiczna transformacja ciepłownictwa. Prelegenci z tej sceny to reprezentanci m.in. Hydrogen Poland, Veolia, Instytutu Studiów Energetycznych, Ecol-Group.
Scena Społeczeństwo to tematy z obszaru zmian #DlaPlanety i oczekiwań społecznych w kwestiach środowiskowych, budowania ekoświadomości konsumenta i ekowizerunku firm, ekorozwiązań dla rodzin – fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji. Prelegentami będą przedstawiciele WWF Polska, Mercedes Benz Polska, SEEDiA, Centrum UNEP/GRID Warszawa.
Pełna lista prelekcji dostępna jest na stronie wydarzenia.
Projektem współtworzącym Kongres Zielonej Energii jest konkurs Top Eco Innovation. Ideą konkursu jest wyłapanie nowych, ciekawych rozwiązań w trzech kategoriach: Produkt, Usługa, Działanie CSR. Projekt przeznaczony jest dla każdego, kto ma pomysł lub rozwiązanie promujące oszczędność ekologiczną. Finał Top Eco Innovation będzie zwieńczeniem Green Energy Congress. Szczegóły na stronie konkursu.
W wydarzeniu można wziąć udział na żywo – w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie – wstęp biletowany, lub online – rejestrując się na platformie transmitującej wydarzenie live. Wszystkie informacje dla Uczestników dostępne są stronie wydarzenia.