Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Schneider Electric Polska korzysta na strategii hubów regionalnych grupy

Schneider Electric Polska korzysta na strategii hubów regionalnych grupy

Warszawa, 10.04.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) – Schneider Electric Polska korzysta na globalnej strategii grupy budującej niezależne huby w kluczowych regionach świata, poinformował ISBtech prezes Schneider Electric na Klaster Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy Jacek Łukaszewski.

"Schneider Electric jest firmą globalną. Działamy w ponad 100 krajach świata. Nasze produkty powstają w kilkuset zakładach produkcyjnych na całym świecie. Polska jest stosunkowo ważnym ogniwem, ponieważ 5 fabryk jest zlokalizowanych w Polsce – jesteśmy liderem w tym zakresie w regionie Europy Centralnej. Nasza firma podjęła swego czasu decyzje o budowie kontynentalnych hubów w Ameryce, EMEA oraz Azji i koncentracji działalności handlowej, badawczo rozwojowej i łańcucha produkcji wewnątrz poszczególnych hubów. Polska na tym zyskuje, ponieważ nasze fabryki produkują na rynki europejskie, mają korzystną bazę kosztową. Oznacza to, że nasza zależność od dostaw z Azji jest mniejsza niż wielu innych firm o podobnym profilu" – powiedział ISBtech Łukaszewski.

"To okazało się szczególnie ważne w kontekście wybuchu kryzysu epidemiologicznego w Chinach – nasza produkcja w Europie praktycznie nie była zagrożona właśnie dlatego, że koncentrujemy się na regionach, lokalizujemy nasze działania" – dodał prezes.

Podkreślił, że Polska jest bardzo znaczącym rynkiem dla firmy. Obok aktywów produkcyjnych w naszym kraju koncern ulokował segmenty usług wspólnych i część globalnego marketingu grupy. Tymczasem wśród istotnych trendów rynkowych podkreślił rewolucję energetyczną – przechodzenie na odnawialne źródła energii (OZE).

"Rozproszona produkcja energii jest nie do zatrzymania. OZE osiągnęło konkurencyjność kosztową, która inwestycyjnie jest porównywalna z tradycyjnymi źródłami, a operacyjnie jest nawet o wiele atrakcyjniejsza. OZE nadal jest na początku krzywej kosztowej. Spójrzmy, że boom fotowoltaiczny. Instalowanie paneli słonecznych dopiero zaczęło się opłacać, a przecież ich ceny w dalszym ciągu maleją. Jednocześnie zarządzanie siecią zbudowaną ze źródeł rozproszonych i OZE wymaga zupełnie nowych procesów. To jest wyzwanie, w którym staramy się wspierać firmy" – dodał Łukaszewski.

Zaznaczył, że w świetle aktualnej sytuacji firma działa "ręka w rękę" z partnerami, aby stale zapewniać najwyższy poziom świadczonych usług.

"Wprowadziliśmy też w Schneider Electric szereg zaleceń i działań, dzięki którym chcemy zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19" – stwierdził Łukaszewski.

Schneider Electric to globalna grupa oferująca cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ ISBtech.pl)