Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Sieci i węzły cieplne – projektowanie, eksploatacja, modernizacja, wykonawstwo – 12 grudnia 2017 w Warszawie

Sieci i węzły cieplne – projektowanie, eksploatacja, modernizacja, wykonawstwo – 12 grudnia 2017 w Warszawie

Zgodnie z aktualnymi trendami inwestycje w insfrastrukturę ciepłowniczą mają przede wszystkim przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz tzw. smogu, a właściwie substancji niebezpiecznych takich jak pyły ze spalania paliw, dwutlenek siarki i tlenki azotu.

wcrp700

Wspomniane cele mogą być realizowane m.in. poprzez redukcję strat energii powstających w procesie dystrybucji ciepła (zmniejszenie łącznej długości sieci, zamiana sieci kanałowej na preizolowaną) oraz strat ciepła w węzłach (zwiększenie sprawności węzła). Istotne korzyści można osiągnąć dzięki likwidacji grupowych węzłów i zastępowania ich węzłami indywidualnymi oraz wdrażania automatyki do sterowania popytem.

 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli:

  • ciepłowni i elektrociepłowni
  • podmiotów zarządzających sieciami ciepłowniczymi
  • podmiotów planujących inwestycje związane z dystrybucją ciepła
  • producentów i sprzedawców rur preizolowanych
  • projektantów i wykonawców węzłów cieplnych
  • firm inżynieryjnych
  • jednostek badawczych
  • audytorów i jednostek certyfikujących

 

Od 2011 roku w organizowanych przez CBE Polska wydarzeniach dotyczących efektywności energetycznej, strat w systemach ciepłowniczych i elektroenergetycznych, taryf oraz inwestycji w sektorze ciepłowniczym wzięło udział już ponad 2000 ekspertów.

 

Szczegółowy program wydarzenia oraz dodatkowe informacje o wykładowcach znaleźć można dzwoniąc pod nr (+48) 22 82 77 123 oraz na stronie internetowej:

 

 http://cbepolska.pl/pl/sieci-cieplownicze-i-wezly-cieplne.html

W tym roku łączna moc nowych zainstalowanych na świecie paneli słonecznych wyniesie 90 gigawatów, a w przyszłym roku przekroczy 100 GW i do końca dekady będzie nadal rosła– przewidują analitycy firmy badawczej IHS Markit i przypominają, że dziesięć lat temu startowaliśmy z poziomu dwudziestokrotnie niższego.

oze pv instalatorzy
Zielone technologie rozwijają:

W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, obawy wyrażali mniejsi importerzy. Spadła liczba spółek z koncesją na obrót gazem z zagranicą. Zdaniem PGNiG, zmienione przepisy nie tylko nie wykluczają konkurencji, a wręcz dopiero teraz wyrównują jej warunki. Rozmawialiśmy o tym z Maciejem Woźniakiem, wiceprezesem PGNiG ds. handlowych.

Maciej Woniak

W Niemczech zainstalowano w czwartek cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

wiatrak budowa
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

W weekend padł historyczny rekord produkcji energii w polskich farmach wiatrowych. To efekt szalejącego nad Polską orkanu, który równocześnie pozbawił dostaw prądu blisko 300 tys. odbiorców.

oze wiatr produkcja 2017
Zielone technologie rozwijają: