Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa

6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa

6 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji w zakresie wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych sektorów przemysłu. Jednym z głównych tematów będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji.

 

patronat CYBERSEC

CSPL FOTO6 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji w zakresie wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych sektorów przemysłu. Jednym z głównych tematów będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji.

Udział w wydarzeniu potwierdził już Edward Lucas – dziennikarz The Economist, autor publikacji „Oswoić cyberświat. Tożsamość, zaufanie i bezpieczeństwo w internecie”, który przyjedzie do Polski na specjalne zaproszenie Instytutu Kościuszki. Wśród prelegentów CYBERSEC PL znajdują się również m.in. Bartłomiej Grabski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Maciej Kawecki – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji, Krzysztof Silicki – wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej ENISA oraz prof. Andrzej Zybertowicz – doradca społeczny Prezydenta RP Andrzeja Dudy, współautor książki „Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat”.

Eksperci biorący udział w wydarzeniu porozmawiają o najbardziej aktualnych wyzwaniach stojących przed Polską w cyberprzestrzeni.

– Czwarta rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, to dla naszego kraju szansa na zbudowanie pozycji lidera w obszarze cyberobrony i cyberbezpieczeństwa. Aby skutecznie konkurować ze światowymi potęgami w tej dziedzinie, musimy umiejętnie wykorzystać potencjał wiedzy
i kompetencji, który posiadamy, a także inwestować w rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych. CYBERSEC PL jako platforma współpracy i wymiany strategicznego know how ma nas do tego celu przybliżyć – podkreśla Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki, organizatora konferencji.

Jak co roku, dyskusje panelowe prowadzone będą wokół czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają na temat rozwiązań wspierających skuteczną implementację unijnej Dyrektywy NIS oraz Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (GDPR). Ich uwaga skupi się również na działaniach związanych z budową cyberobrony Polski
i realizacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie w zakresie budowy cyberzdolności. Na konferencji, nie zabraknie również dyskusji na temat pilnej potrzeby doinwestowania sektora cyberbezpieczeństwa, a także wzmocnienia współpracy w ramach hubów skupiających potencjał cyfrowy. Eksperci omówią także systemowe wsparcie dla rozwoju cyberinnowacji jako narodowej specjalizacji Polski.

Podczas CYBERSEC PL, Lior Tabansky – specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w Blavatnik Interdisciplinary Cyber Research Center (ICRC) Uniwersytetu w Tel Avivie, zaprezentuje najlepsze praktyki z Izraela, kraju uznawanego dziś za światowego lidera branży cyberbezpieczeństwa i rozwiązań instytucjonalno-prawnych dla tego sektora. Konferencję zakończy „debata bez krawata” na temat dynamicznego rozwoju nowych technologii i jego wpływu na współczesne społeczeństwa. W dyskusji z geopolityczną perspektywą udział wezmą Edward Lucas i Andrzej Zybertowicz.

CYBERSEC PL to wiodąca konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Poprzez debatę kluczowych przedstawicieli sektora, wydarzenie wspiera rozwój współpracy publiczno-prywatnej, a także kreuje strategiczne kierunki polityk publicznych i prac legislacyjnych.

Konferencja jest okazją do budowania trwałych relacji z najważniejszymi podmiotami zaangażowanymi w umacnianie cyberbezpieczeństwa Polski. Wśród uczestników i partnerów CYBERSEC PL znajdują się m.in. wysocy rangą przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, narodowi i światowi liderzy biznesu, startupy technologiczne, a także organizacje pozarządowe i liderzy opinii.

Odwiedź stronę internetową wydarzenia: https://cybersecforum.pl/

 

***

Instytut Kościuszki to pozarządowy ośrodek naukowo-badawczy o charakterze non-profit założony w 2000 r. Misją think tanku jest działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski, jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz NATO.

 

Kontakt dla mediów:

Natalia Płonka

CYBERSEC PR Manager

[email protected]

+48 609 956 907

Nowy sposób na zarządzanie zużyciem energii domowej: oszczędzasz prąd i przy okazji sprawdzasz, czy u twoich bliskich wszystko jest w porządku.

technologie howz
Technologie wspiera:

„Błękitny obowiązek” za 2016 rok może okazać się również błękitnym bólem głowy. Nie można wywiązać się z niego, ponosząc opłatę zastępczą, a jedynie nabywając drożejące certyfikaty.

oze blekitne cert
Rynek energii rozwija:

W polskich firmach zapanowała prawdziwa moda na innowacje i współpracę ze startupami. Te zaś chwytają okazję i dzięki wsparciu korporacji chcą wypłynąć na szerokie wody. I są w stanie dostarczyć rozwiązań, które mogą doprowadzić w energetyce do przełomu.

innowacje
Rynek energii rozwija: