nbsp;Ponad 85 tys. małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) skorzystało do tej pory z niższych cen prądu w Tauronie, podała spółka. Firmy z tego segmentu, które zawierały umowy w latach 2022-2023 mogą obecnie znacząco (średnio o kilkadziesiąt procent) obniżyć ceny prądu w nowych umowach.
Tauron przypomina, że zawarcie umowy do 30 kwietnia obniży ceny prądu wstecznie i będzie obowiązywać od stycznia tego roku.
"Małe i średnie firmy, mogą skutecznie obniżyć ceny prądu w swoich umowach, względem cen po jakich zawierały umowy kilkuletnie w 2022 i 2023 roku. To był okres nadzwyczajnie wysokich cen energii, w wyniku czego mniejsze firmy zostały objęte cenami ustawowymi. Po zakończeniu mrożenia cen, firmy z tego segmentu mogą obecnie skorzystać z zagwarantowania sobie znacznie niższych cen, niż te które miały w dotychczasowych umowach" – czytamy w komunikacie.
"Zależy nam, aby nasi klienci z małych i średnich firm korzystali z rozwiązań stabilizujących ceny energii i opartych o aktualną sytuację rynkową. Proponujemy więc do firm z tego segmentu z mocno prokliencką ofertę, z której skorzystało już ponad 85 tysięcy przedsiębiorców. Oferujemy nie tylko niższą cenę energii na lata, ale również skorygowanie w dół ceny prądu od początku tego roku" – powiedział prezes Tauron Sprzedaż Mariusz Purat, cytowany w materiale.
Spółka od kilku miesięcy prowadzi akcję informacyjną, w ramach której skontaktowała się z dziesiątkami tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw, które zawierały wieloletnie kontrakty na prąd jeszcze w okresie wysokich rynkowych cen energii i zawarła z nimi nowe umowy, oferując ceny niższe średnio o kilkadziesiąt procent, podkreślono w materiale.
"Od ubiegłego roku Tauron sukcesywnie odnawia też umowy z klientami z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Biznes chętnie korzysta z ofert pozataryfowych. Już ponad 80% klientów firmowych Taurona wykorzystuje takie rozwiązania" – podsumowano w informacji.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce. Spółka miała 42,66 mld zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Spółka jest notowana na GPW i wchodzi w skład indeksu mWIG40.
(ISBnews)