Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Rusza Akademia Liderek i Liderów ESG – kształtujemy przeszłych liderów

Rusza Akademia Liderek i Liderów ESG – kształtujemy przeszłych liderów

Już 23 listopada rusza druga edycja Akademii Liderek I Liderów ESG, 5-miesiecznego programu edukacyjno-rozwojowego, która przygotuje uczestników do przewodniczenia transformacji ESG w ich organizacjach. Fundacja im. Lesława A. Pagi tworzy Akademię wraz z firmą Polenergia w roli Partnera Strategicznego + i innymi Partnerami.

Dlaczego ESG?

Akademia powstała w odpowiedzi na rosnące znaczenie ESG w światowej gospodarce. Ten makrotrend gospodarczy nadaje ton nie tylko w sferze regulacji, ale również wpływając na konkurencyjność oraz wizerunek firm.

Celem Akademii jest wyposażenie uczestników w twardą wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które umożliwią organizacjom pełne wykorzystanie potencjału ESG. Program pozwoli także rozwijać kompetencje miękkie, niezbędne do skutecznego zarządzania zespołami oraz transformacją organizacji w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Czego będą dotyczyć zajęcia?

Akademia Liderek i Liderów ESG obejmuje szerokie spektrum kluczowych tematów, niezbędnych w pracy nad zrównoważonymi rozwiązaniami biznesowymi. Wśród nich znajdą się:

  • Tworzenie i wdrażanie strategii ESG
  • Analiza ryzyk ESG oraz potencjał zielonego finansowania
  • Raportowanie zgodne z dyrektywami CSRD i CSDDD
  • Zarządzanie śladem węglowym oraz dekarbonizacja
  • Wdrażanie praktyk compliance w obszarze ESG
  • Inkluzywne przywództwo oraz zarządzanie różnorodnością
  • Zapobieganie greenwashingowi

Co wyróżnia uczestników?

Uczestnicy Akademii to osoby pochodzące z różnych środowisk biznesowych. To co ich łączy to tzw. Paga Factor, na który składają się zdolności przywódcze, odwaga, przedsiębiorczość i pracowitość oraz nastawienie na ciągłe doskonalenie. Ważne jest także, że każdy z uczestników ma ogromną pasję oraz chęć zaangażowania w rozwój społeczności Fundacji jako Alumn. Paga Factor to synonim determinacji, otwartości na współpracę i gotowości do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, stanowiących fundament dla przyszłych liderów ESG.

II edycję Akademii Liderek i Liderów ESG wspierają:

Partner Strategiczny +: Polenergia

Partnerzy Złoci: Orlen, Tauron,

Partnerzy: Asseco, Baker McKenzie, Dentons, WP Holding

Partnerzy wspierający: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, LURE, Polskie Stowarzyszenie ESG, Wikimedia, TDJ

Partner merytoryczny: Silfra Consulting

Partnerzy Medialni: Instytut ESG, Fundacja XBW, Grupa StudentNews, Gramwzielone.pl, Raport CSR, wysokienapiecie.pl

Organizatorem Akademia Liderów Energii jestFundacja Lesława A. Pagi, która od ponad 20 lat jest platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów, którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro. W centrum działań Fundacji są wyjątkowe, młode talenty – przyszli liderzy. Poprzez udział w programach liderskich Fundacja wspiera także w długoterminowym rozwoju oraz budowie silnego i szerokiego networku.       

Nową odsłonę programu "Czyste Powietrze" zapowiedział dziś NFOŚiGW. Proces finansowania ma być uproszczony, a ochrona beneficjentów przed nieuczciwymi pośrednikami wzmocniona. Jednocześnie nagle wyłączono możliwość składania wniosków
czyste powietrze
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Sektor energetyczny przechodzi ogromną transformację, napędzaną szybką integracją rozproszonych zasobów energetycznych (OZE), rosnącymi oczekiwaniami konsumentów i potrzebą modernizacji przestarzałej infrastruktury.
image
Technologie wspiera:
Bruksela będzie kontynuować dotychczasową politykę klimatyczno-energetyczną, ale nowi komisarze zapowiadają reformę systemu zgód i pozwoleń, tak aby elektryfikacja gospodarki byłą szybsza
energetyka
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
O energetyce można pisać satyrycznie niemal bez końca, ale tematy zaczynają się powoli powtarzać. W końcu, ile razy można mrozić cenę energii? Dlatego dziś coś z innej beczki – informatycznej, o trendach które zmienią nasz świat. Satyryczny Przegląd (nie)energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Depositphotos 102412736 XL
Technologie wspiera: