Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Panel dyskusyjny „Przyszłość Energetyczna Polski”

Panel dyskusyjny „Przyszłość Energetyczna Polski”

Panel […]
SKNPlomien banner

Panel dyskusyjny odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 11:00 w Auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1). Rozpocznie się on częścią dyskusyjną, a po jej zakończeniu, trwać będzie część wystawiennicza.  Jest to już VII. edycja wydarzenia corocznie organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe „Płomień” działające na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. W poprzednich edycjach dyskutowano m.in. o klastrach energetycznych, bezpieczeństwie sieci elektroenergetycznych czy też o energetyce prosumenckiej.

Organizatorzy dbają o to, by rozmówcami byli najlepsi fachowcy z branży. Do dyskusji zapraszani są zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak również specjaliści firm działających w obszarze omawianego zagadnienia. Grono Panelistów dobierane jest w sposób umożliwiający konfrontację teoretycznych rozważań z rzeczywistymi uwarunkowaniami.

Tytuł tegorocznego Panelu brzmi „Elektromobilność – technologia dla miast bez smogu”. Wydarzenie ma być okazją do dialogu między studentami Politechniki Wrocławskiej, a przedstawicielami przedsiębiorstw i instytutów naukowych.

Gośćmi tegorocznego Panelu będą:

  • Katarzyna Sobótka – Demianowska – kierownik Zespołu Przygotowania Projektów Energetycznych w Obszarze Energetyki PKN Orlen,
  • dr hab. inż. Wojciech Moćko – przedstawiciel Instytutu Transportu Samochodowego,
  • Rafał Czyżewski – Prezes Zarządu GreenWay Polska,
  • Piotr Kowalczyk – Dyrektor Handlowy Volvo na terenie Wrocławia,

natomiast rolę moderatora dyskusji sprawować będzie prof. dr hab. inż. Lech Sitnik z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej, opiekun Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych

Tegorocznej dyskusji towarzyszy część wystawiennicza, która umożliwi poznanie zagadnienia od strony praktycznej. Wydarzenie wspiera Vozilla – Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych działająca we Wrocławiu. W Gmachu Głównym rozdawane będą bony na przejazd, natomiast poza budynkiem będzie można zobaczyć auto wypożyczalni, prezentowane przez przedstawiciela.  Dzięki współpracy z TeslaShuttle uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia Model S Tesli, a także wzięcia udziału w loterii, w której nagrodą jest voucher na przejazd prezentowanym pojazdem.

SKNPlomien banner

Co więcej, w holu Gmachu Głównego odbędzie się wystawa kół naukowych związanych z elektromobilnością. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z projektami: Motocyklu LEM Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, Koła Naukowego Flow, Scorpio z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki „Synergia”, PWr Solar Boat Team i Koła Naukowego Robocik.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ: https://www.facebook.com/events/508266982907929/?active_tab=about

 

Inteligentne miasta, budynki zużywające mniej energii, sieci dostosowane do odnawialnych źródeł i odbiorcy umiejętnie korzystający z prądu - takie efekty może przynieść Horyzont 2020. W największym unijnym programie wspierającym badania i innowacje nie brakuje energetycznych projektów z udziałem polskich podmiotów. Wskaźnik sukcesu wniosków jest jednak niższy od unijnej średniej.
Firmy-beneficjanci programu Horyzont 2020
Najwięksi beneficjenci programu Horyzont 2020, duże przedsiębiorstwa
Wodór może być paliwem przyszłości. Polska ma go pod dostatkiem, ale jak dotąd nie powstała ani jedna stacja tankowania wodoru. Czy ogniwa paliwowe mogą być alternatywą dla samochodów elektrycznych?
HYDROGEN FUELING STATION
A hydrogen vehicle fueling station is photographed at the Moblie station on West A Street and Arbor Avenue on Wednesday, March 22, 2017, in Hayward, Calif. (Aric Crabb/Bay Area News Group)
Od pięciu lat Mitsubishi Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającą się w Europie hybrydą ładowaną z gniazdka. W Genewie Japończycy zaprezentowali właśnie jego odświeżoną wersję z większą baterią. Sprawdziliśmy, jak ten SUV wypada od strony zapotrzebowania na energię, czasu ładowania i sprawności aż trzech napędzających go silników.
Urban Landscape
Urban Landscape