Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

Jaka przyszłość czeka polski sektor energii? Dyskusja ekspertów podczas 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER
Euro-OZE-800×480-v1

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.

Kongres zainauguruje blok tematyczny poświęcony przyszłości polskiego sektora energii. Podczas debaty eksperci omówią kierunki i zakres transformacji sektora, planowanie, strategie i współpracę międzynarodową w obszarze bezpieczeństwa energetycznego,  rozwój polskich firm, fuzje i przejęcia w sektorze energetycznym, pakiet Fit for 55, rolę Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego oraz wysuną prognozy na 2024 r. Kolejnym ważnym obszarem tematycznym 38. edycji EuroPOWER będzie rozwój sieci jako warunek niezbędny dla upowszechniania OZE. Skomentowane zostaną m.in. zagadnienia związane z realizacją Karty Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych Polskiej Energetyki, budową powszechnego, rozproszonego systemu magazynowania energii, potencjałem magazynów produktowych, technologiami i rozwiązania magazynowania energii dla sektora OZE oraz poprawą efektywności i wykorzystania istniejących zasobów sieci.

Następnie prelegenci zastanowią się nad tym jak realizować ekologiczną transformację energetyczną i zapewnić zrównoważony rozwój. Pojawią się wątki dotyczące budowania bezpieczeństwa energetycznego w technologiach rozproszonych, poprawy sterowalności technologii OZE, gospodarki wodorowej, rozwoju energetyki wiatrowej, zrównoważonego rozwoju OZE, a także rozwoju energii jądrowej w Polsce. Omówiona zostanie transformacja w ciepłownictwie – główne czynniki warunkujące kierunek i tempo transformacji ciepłownictwa komercyjnego, perspektywa i rola ciepłownictwa systemowego, elektryfikacja ciepłownictwa, poprawa efektywności energetycznej w budynkach i systemach ciepłowniczych oraz rozwój inteligentnych sieci ciepłowniczych. Nie zabraknie komentarza odnośnie digitalizacji sieci ciepłowniczej.

Dzień drugi kongresu wyłoni tematy związane z szansami i zagrożeniami jakie niesie rozwój cyfryzacji w energetyce. Eksperci rozważą zagadnienia efektywnego finansowania transformacji energetycznej m.in. w ujęciu strategii cyberbezpieczeństwa dla sektora energetycznego, cyfryzacji i automatyzacji zakładów energetycznych oraz zarządzania danymi. Kolejnym zagadnieniem agendy będą nowe instrumenty w finansowaniu sektora energetycznego. Prelegenci pochyla się nad kwestią wyzwań związanych z ESG, które będą miały największy wpływ na polską branżę odnawialną w najbliższej przyszłości oraz tym jakie działania należy podjąć, aby im sprostać, ocenią opłacalność projektów energetycznych, przeanalizują ubezpieczenia dla sektora energii, modele finansowania dla ciepłownictwa systemowego oraz nowe modele biznesowe w sektorze energii. 

Pod dyskusję poddane zostanie upowszechnianie biogazownii. Omówione zostaną m.in. czynniki wpływające na wydajność produkcji biogazu i biometanu, potencjalne korzyści i wyzwania związane z integracją biogazu i biometanu z innymi źródłami energii odnawialnej, technologiczny rozwój bioenergii. Konferencję zakończy debata na temat efektywności energetycznej w polskiej gospodarce, w tym strategii, narzędzi i najlepszych praktyk.

EuroPOWER i OZE POWER to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Materiał Partnera
Wypowiadając się o magazynowaniu energii wpadamy często w pułapkę. Energię trudno magazynować, zwłaszcza na dłuższy czas. Inaczej jest z paliwami będącymi źródłami energii lub przechowaniem energii na stosunkowo krótki czas.
wodór
Zielony wodór mógłby pomóc rozwiązać niektóre z najtrudniejszych wyzwań dekarbonizacji. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Z jednej strony rynek potencjalnie wart setki miliardów złotych, a z drugiej dużo niewiadomych oraz wysiłek, który trzeba ponieść bez gwarancji sukcesu. Mimo tego energetyka jądrowa zaczyna budzić coraz więcej nadziei u polskich firm.
cooling towers at night
Zakomunikowane dotychczas plany inwestycji w polską energetykę jądrową mogą wymagać zaangażowania nawet 250 tys. osób. Fot. Depositphotos
Materiał Partnera
Realizacja inwestycji w efektywność energetyczną jest dziś już nie tylko kluczowym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw. To realne oszczędności kosztów prowadzenia działalności, szczególnie w przypadku przemysłu energochłonnego.
efektywność energetyczna
Technologie wspiera:
Partner działu Klimat:
Polacy kupują dziesiątki tysięcy pomp ciepła, ale z ich jakością bywa różnie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przymierza się do tego, by ograniczyć dotacje przy wymianie kopciucha tylko do pomp ciepła wpisanych na odpowiednią listę. To jednak może nie wystarczyć.
pompa ciepla dom montaz ogrzewanie dom
Łącznie od momentu uruchomienia „Czystego Powietrza” dofinansowano ponad ponad 702 tys. urządzeń, z czego najwięcej przypada na kotły gazowe (35 proc.), a następnie na pompy ciepła (34 proc.) i kotły na biomasę 21 proc.
Technologie wspiera: