Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Energetyki Przyszłości 2023

Kongres Energetyki Przyszłości 2023

W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędzie się druga edycja Kongresu Energetyki, Przyszłości organizowanego przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Poprzednia edycja zgromadziła łącznie ponad 4 tysiące odbiorców.
aKEP’23 tytuł HD 800x480px

Celem Kongresu jest stworzenie forum do wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przedstawienie ich jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób. W poprzednim roku w debatę zostali zaangażowani kluczowi eksperci branżowi w tym prawnicy, ekonomiści, analitycy, czy publicyści. 

Podczas II edycji Kongresu szczególny nacisk kładziony jest na dwa filary: Bezpieczeństwo energetyczne i oze  oraz Zielona energia dla przedsiębiorstw. Pierwszy filar dotyczy energii z odnawialnych źródeł jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego, a poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. procesu  inwestycyjnego i finansowania zeroemisyjnych instalacji. Natomiast drugiego dnia prelegenci pochylą się nad problemem znalezienia optymalnego sposobu na zniwelowanie stale rosnących cen energii z wykorzystaniem m.in. odnawialnych źródeł energii.

Organizatorzy planują również przygotować spotkania warsztatowe oraz spotkania w formie roundtables. Podstawowym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień, zidentyfikowanie kluczowych problemów oraz zaproponowanie metody ich rozwiązania. Przy spotkaniach w formule roundtables odbywać się będą dyskusje na wcześniej sprecyzowany temat w wąskiej grupie uczestników, tak aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie w danej dziedzinie. 

Rejestracja na Kongres Energetyki Przyszłości możliwa jest pod adresem https://zeop.pl/kep23/zapisy/

W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: https://zeop.pl/kep/ oraz na stronę na LinkedInie: https://www.linkedin.com/company/kongres-energetyki-przyszlosci-kep/.

Stowarzyszenie „Z energią o prawie”

Firmy coraz bardziej interesują się fotowoltaiką, ale na pierwszym miejscu wśród barier są wysokie koszty inwestycji i brak funduszy.
Solar panel, smokestack at power plant
Przemysł potrzebuje dużo energii odnawialnej, aby zmniejszać emisyjność oraz ślad węglowy wytwarzanych produktów. Fot. Depositphotos
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Ustalony przez rząd na 5 mld zł program pomocy dla przedsiębiorstw energochłonnych wydawał się być daleki od realnych potrzeb. Tymczasem po zamknięciu naboru wniosków okazuje się, że wartość wnioskowanej pomocy jest znacznie niższa od ustalonego budżetu.
Huta Miedzi Legnica fot. KGHM Polska Miedź
Huta Miedzi Głogów. Produkowany przez KGHM metal należy do kluczowych dla transformacji energetycznej/ Fot. mat. pras.