Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Portal
  4. >
  5. Subskrypcja OLE

Subskrypcja OLE

Obserwator […]
ole Promocja200750x150 wersja002

Obserwator Legislacji Energetycznej – prawo energetyczne od podszewki

ole Promocja200750x150 wersja002

Do 15 lipca możesz skorzystać z oferty specjalnej zakupu subskrypcji OLE już od 200 zł miesięcznie netto przy umowie na 12 miesięcy. Wystarczy wypełnić i odesłać nam promocyjny formularz zamówienia.


0 oleObserwator Legislacji Energetycznej, tworzony przez dziennikarzy i prawników portalu WysokieNapiecie.pl, dostępny w ramach płatnej subskrypcji, dostarcza czytelnikom zarówno informacje o toczących się procesach legislacyjnych w Polsce i na poziomie Unii Europejskiej, jak i analizuje te elementy licznych projektów aktów prawnych, które mają kluczowe znaczenie dla sektora energetycznego.

Obserwator jest profesjonalnym narzędziem dla każdego, kto w swojej codziennej pracy musi monitorować zmiany prawne w obszarze energetyki i surowców energetycznych, zarówno z punktu widzenia krajowej, jak i europejskiej legislacji.

Doświadczeni dziennikarze i prawnicy

Zespół redakcyjny Obserwatora Legislacji Energetycznej tworzą najlepsi dziennikarze – prawnicy i ekonomiści – z wieloletnim doświadczeniem w takich mediach jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Parkiet, BBC, PAP, Polskie Radio, cire.pl i wnp.pl. Nagradzani m.in. przez Prezesa UOKiK za najlepszy tekst o ochronie konkurencji na rynku energii czy przez TGE za najlepszy tekst poświęcony rynkowi energii elektrycznej oraz za popularyzację zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu.

Szybki dostęp do informacji z pierwszej ręki

Jednymi z podstawowych powodów dużego zainteresowania naszymi tekstami jest dostęp do informacji źródłowych i umiejętności analityczne dziennikarzy pracujących w redakcji. Dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dostęp do unikatowych na rynku informacji.

Autorzy Obserwatora jako pierwsi informowali m.in. o tworzeniu tzw. trójpaku energetycznego, a następnie tzw. małego trójpaku i ukuli oba terminy.To w Obserwatorze Legislacji Energetycznej można było po raz pierwszy przeczytać o rozpoczęciu nieformalnych rządowych prac nad tzw. aukcjami OZE, a następnie szczegółowo monitorować przebieg prac nad ustawą o OZE, a obecnie nad rozporządzeniami do niej.

To z OLE opinia publiczna czerpała szereg informacji nt. ustaw i rozporządzeń mających poprawić sytuację w górnictwie. OLE jako jedyne ujawniło korespondencję Komisji Europejskiej z rządem RP w sprawie pomocy publicznej dla górnictwa, wewnętrzny dokument KE w sprawie planów unii energetycznej czy projekty konkluzji szczytów Rady Europejskiej dot. polityki klimatycznej i energetyki.

{loadmodule mod_email}

Kontakt:
[email protected]
tel.: 60 969 31 52

Do końca tygodnia spółki skarbu państwa mają podjąć decyzję ile włożą w Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, który ma uratować Kompanię Węglową.

guido 4

Zakłady Azotowe Puławy będą kolejną wielką chemiczną instalacją przemysłową, która zafunduje sobie własne duże źródło energii elektrycznej, oparte na gazie. Chemia uniezależnia się w ten sposób od tradycyjnych producentów prądu, w praktyce kwestionując modne ostatnio hasło: polski przemysł oparty na polskim węglu.

elektrownie gazowe

Przygotowany przez Brukselę projekt dyrektywy o rozdziale uprawnień do emisji CO2 po 2020 r. jest sporym zaskoczeniem dla rządu i energetyków. Pieniądze z darmowych uprawnień nie będą trafiały do firm automatycznie lecz w wyniku aukcji. Rząd wpadnie przed wyborami na kolejną minę.

co2 ceny ets

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!