Rok 2023 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych wyzwań związanych zarówno
z deficytem surowcowym, otoczeniem legislacyjnym, rewizją europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, offshore, gaz i wodór.
Program najbliższej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii
i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych, ciepłowniczych, paliwowych i gazowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających na kontrolowane wyjście z impasu surowcowego wywołanego wojną w Ukrainie. Podczas tegorocznej edycji Kongresu zaplanowany został panel prezentacyjny podczas którego będą prezentowane najciekawsze innowacyjne rozwiązania dla branży elektroenergetycznej.
W ramach programu zaplanowane zostały następujące debaty:
- Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.
- Strategie liderów polskiego rynku – aktualizacja strategii w zmienionej sytuacji surowcowej i presji regulacyjnej na kontrolę cen energii dla odbiorców.
- Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii.
- Rynek ciepła i kogeneracji.
- Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje.
- Nowoczesna energetyka w praktyce.
Szczegółowe informacje na temat POWERPOL 2023 oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.powerpol.pl.