Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Pellet w dobie kryzysu?

Pellet w dobie kryzysu?

Pandemia COVID-19 przez ostatnie kilkanaście miesięcy zakłóciła łańcuch dostaw w całej Europie, a wojna na Ukrainie wymusza na krajowych producentach pelletu dostosowanie się do nowej rzeczywistości. Jak zmienia się europejski rynek pelletu? Skąd wziąć surowiec? Jak optymalizować proces produkcji? Między innymi na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas VII Forum Pelletu 20-21 czerwca w hotelu Soud Garden w Warszawie.
FP-7 800 400-PL

Już po raz siódmy Biomass Media Group, wydawca miesięcznika „Magazyn Biomasa”, portalu magazynbiomasa.pl oraz kwartalnika „Fabryka pelletu”, zaprasza największych krajowych i europejskich producentów pelletu drzewnego na Forum Pelletu.

Jest to najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone kluczowym dla rynku zagadnieniom, które jednocześnie integruje branżę i jest okazją do wskazania nowych horyzontów biznesowych dla producentów pelletu.

Forum Pelletu jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój krajowego rynku pelletu oraz na utrzymującą się od kilku lat europejską i światową tendencję wskazującą na coraz większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w sektorze grzewczym.

Zarejestruj się na VII Forum Pelletu

Konferencja skierowana jest do producentów i dystrybutorów pelletu, firm drzewnych zainteresowanych produkcją pelletu producentów i dystrybutorów kotłów, producentów palników i piecyków na pellet, dostawców technologii i urządzeń do pelletowania, firm certyfikujących i patentowych, polskich i europejskich stowarzyszeń producenckich.

Podczas VII edycji wydarzenia poruszymy kluczowe dla branży kwestie, m.in.:

  • Pellet w unijnej strategii „Fit for 55”
  • Aktualna sytuacja branży pelletu w Europie
  • Zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa
  • Technologie i optymalizacja kosztowa produkcji pelletu
  • Forum Liderów – debata z udziałem największych producentów pelletu
  • Jak rozpocząć produkcję pelletu? Warsztaty branżowe

20-21 czerwca 2022 – już dziś zarezerwuj w kalendarzu ten termin na VII Forum Pelletu!

FP 7 800 400 PL
Zgodnie z zapowiedziami, 1 maja ruszyło gazowe połączenie Polski i Litwy - GIPL. Od razu interkonektor został użyty do importu gazu, do połowy miesiąca dotarło nim do Polski 30 mln m sześc.
rurociag gaz (2)
Blisko 300 mld euro - na tyle Komisja Europejska wyceniła wysiłek finansowy, który musi ponieść unijna gospodarka, aby uniezależnić się od importu paliw kopalnych z Rosji. Bruksela pozwala też państwom wprowadzać na szerszą skalę regulowane ceny energii.
OZE wiatrowa wiatraki farma fotowoltaiczna pv sieci energetyczne Fot. Depositphotos
Większość europejskich krajów zmaga z przewlekłymi procedurami administracyjnymi, które opóźniają budowę OZE. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Kontynuując dzisiejszą ścieżkę redukcji emisji nie osiągniemy net zero w 2050 roku, ale ciągle jest to osiągalne, przy możliwym do osiągnięcia zwiększeniu ambicji; wartość inwestycji w infrastrukturę sieciową będzie w tym roku mierzona już w bilionach, a nie miliardach dolarów; klienci dostaną lepsze usługi dzięki postępującej cyfryzacji.
sieci
Technologie wspiera:
Komisja Europejska uznała, że nie będzie blokować płatności za gaz wg schematu wymyślonego przez Rosjan. Niemcy i Włosi już zakładają rublowe konta. Zdaniem unijnych operatorów sieci zima bez rosyjskiego gazu byłaby najtrudniejsza dla Europy Środkowej
gaz.entsog.prognoza.maj22