Tematy Sympozjum skupiają się wokół ostatnich, dynamicznych zmianach na rynku OZE biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną. Wśród prelegentów pojawią się znani eksperci renomowanych organizacji czy stowarzyszeń a także praktycy ściśle związani z konkretną marką produktową. Organizatorami wydarzenia są Bruk-Bet PV (dystrybutor urządzeń i rozwiązań dla OZE) oraz Bruk-Bet Fotowoltaika (polski producent modułów PV). Od lat wśród priorytetów firm znajduje się przekazywanie dobrych praktyk oraz wsparcie edukacyjne firm działających w branży. Bruk-Bet PV prowadzi między innymi Polską Akademię Fotowoltaiczną, gdzie przeszkolonych zostało już ponad 10 tys. osób.
Wydarzenie jest skierowane głównie do przedstawicieli firm związanych z OZE lub chcących rozszerzyć zakres usług. Pierwszego dnia omówione zostaną głównie aspekty związane z ogólnie pojętą branżą fotowoltaiczną. Maciej Sołtysik z Instytutu Projektów i Analiz omówi obecne wyzwania i zagrożenia związane z sytuacją geopolityczną, Bogusław Szymański ze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV (SBF) przedstawi fakty na temat opłacalności fotowoltaiki w nowym systemie rozliczeń, Zsuzsanna Iwanicka z Banku Ochrony Środowiska S.A. wskaże sposoby finansowania projektów fotowoltaicznych oraz magazynów energii. W temacie spółek obrotu energią i inwestycji w farmy fotowoltaiczne wypowiedzą się praktycy z Bruk-Bet Energia oraz Huawei.
Drugi dzień Sympozjum poświęcony jest sektorom, które w ostatnim czasie stają się niezwykle popularne w branży fotowoltaicznej. Mowa tutaj o magazynach energii czy pompach ciepła, ale także o elektromobilności. Sympozjum drugiego dnia rozpocznie się od omówienia tematyki magazynów energii na konkretnych przykładach. W temacie pomp ciepła w panleu dyskusyjnym wezmą udział: Paweł Lachman z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) oraz Tobiasz Turoń – przedstawiciel marki alpha innotec. W zakresie EV oraz wsparcia dla firm i klientów indywidualnych wypowie się Krzysztof Burda – prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności, współautor ostatniego Raportu branżowego „Elektromobilność w Polsce: Inwestycje, Trendy, Zatrudnienie”.
Wydarzeniem towarzyszącym Sympozjum jest Salon Produktowy. Podczas mini-targów będzie można na żywo porozmawiać ze specjalistami i zapoznać się z urządzeniami oraz rozwiązaniami dla OZE i HVAC – moduły fotowoltaiczne, falowniki, zabezpieczenia, przewody, konstrukcje, ładowarki EV, banki energii, kotły elektryczne, pompy ciepła. Na miejscu pojawią się reprezentanci takich marek, jak Fronius, Huawei, alpha innotec, Elterm, ETI czy Helukabel.