Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022

PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022

Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w dniach 18-19 maja 2022 roku pierwsze w Polsce tego rodzaju wydarzenie pn. PACTT Science Business Innovation EXPO 2022.
456×308
PSBI EXPO 2022 to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, w którym to pierwszy raz wystawcami będą uczelnie wyższe, instytuty badawcze prezentujące ofertę swoich technologii i usług. Ponadto dzięki udziałowi funduszy inwestycyjnych, będziecie Państwo mogli zapoznać się z ofertą finansowania wdrożeń technologii do przemysłu. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce łącząca w sobie charakter targów wynalazczości oraz forum wymiany wiedzy i doświadczeń, które jest dedykowane polskim przedsiębiorcom.

Wychodzimy naprzeciw i otwieramy się na przedsiębiorców i zapotrzebowanie rynku prezentując potencjał polskiej nauki w formie uczelnianej oferty innowacyjnych technologii i usług z wielu branż. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie technologii i usług przed przedsiębiorcami oraz zachęcenie ich do zakupu lub skorzystania z licencji, mających znaczący wpływ na wartość firmy, wzmocnienie jej konkurencyjności i innowacyjności.

Podczas PSBI EXPO 2022 zarówno przedstawiciele nauki jak i przemysłu będą mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą funduszy stymulujących komercjalizację i transfer technologii oraz umożliwiających wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktów polskiej nauki z przemysłem i funduszami inwestycyjnymi, które zaowocuje ciekawymi wdrożeniami do praktyki gospodarczej. Naszymi gośćmi będą również partnerzy biznesowi, którzy prowadzą już trwałą współpracę z uczelniami, a którzy na panelach tematycznych będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem i rozwojem marki we współpracy ze światem nauki.

456×308
https://psbi.pl/

Na panelach będą poruszane tematy z różnych branż przemysłu oraz zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności w Polsce.

Link do strony www wydarzenia: https://psbi.pl/

Skutki agresji Rosji na Ukrainę na razie nie spowodowały istotnych problemów z inwestycjami w gazownictwie. Ale przyszłość jest niepewna. Może zabraknąć fachowców, drożeją materiały i nie wiadomo czy PGNiG będzie miał pieniądze na przyłącza.
Gazociąg Strachocina Gaz System. Fot. Budimex
Państwo nie ustaje w budowie paliwowo-energetycznego giganta. Prezes UOKiK dał zgodę Orlenowi na przejęcie PGNiG, wyznaczając dość symboliczny warunek dla transakcji. Chodzi o operatora magazynów gazu, z którym Grupa PGNiG i tak miała się pożegnać w drodze ustawy.
Orlen przejmuje PGNiG. Jakie będą skutki ?
Rynek energii rozwija:
Ukraiński i Mołdawski system elektroenergetyczny od 16 marca 2022 r. pracuje już synchronicznie z Europą kontynentalną, w tym Polską, a także Turcją i północną Afryką w największym systemie elektroenergetycznym na świecie. Działania wojenne u naszych sąsiadów mogą mieć wpływ na częstotliwość energii w polskich gniazdkach, ale nie powinny zagrażać systemowi.
obszar synchroniczny europy cesa kontynentalnej
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Luty był dla polskiej energetyki nieprzyjemnym kubłem wody na głowę. Kataklizmy meteorologiczne uświadomiły codziennym użytkownikom to, o czym eksperci uprzedzali już od dawna: plany modernizacji sieci energetycznych i dywersyfikacji źródeł energii musieliśmy mieć gotowe na wczoraj. Jednak lepiej późno, niż wcale.
fotowoltaika pv snieg
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają: