Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum Gospodarki Niskoemisyjnej, 27.03.2015, Warszawa

Forum Gospodarki Niskoemisyjnej, 27.03.2015, Warszawa

 

forum gospodarki niskoemisyjnej 2015

forum gospodarki niskoemisyjnej 2015

 

III Forum Gospodarki Niskoemisyjnej
„Innowacyjność a gospodarka niskoemisyjna”
27 marca 2015, Warszawa

sala „Kinowa”, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
ul. Wspólna 2/4, Warszawa

Zapisy do bezpłatnego udziału w konferencji: LINK

Cel konferencji: przygotowanie gospodarki kraju (firm i administracji) do pełnego wykorzystania środków specjalnych przeznaczonych na niskoemisyjną i energoefektywną modernizację kraju
w horyzoncie 2020-2030.

Do pobrania: Program

Konferencję otworzą: Minister Infrastruktury i Rozwoju, Maria Wasiak, Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, oraz Jerzy Buzek, Przewodniczący Społecznej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju Energetyki. 

Forum odbędzie się z udziałem przedstawicieli niemieckiego rządu pod przewodnictwem Urbana Rida, Sekretarza Stanu ds. Energetyki w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energetyki.

Innym ważnym punktem konferencji będzie spotkanie przedstawicieli Rady Gospodarczej przy Premierze RP oraz Społecznej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju Energetyki przy Ministrze Gospodarki RP. Głównym tematem dyskusji będzie problem wykorzystania dodatkowych środków z systemu EU ETS, które nasza Pani Premier zdobyła w trakcie europejskiego szczytu klimatycznego w październiku ubiegłego roku. Środki te mają być przeznaczone na niskoemisyjną modernizację energetyki (tzw. pula 40%) oraz gospodarki (tzw. pula 2%). Sposób wykorzystania tych środków powinien być sformułowany przez Polskę, natomiast dopiero potem doprecyzowany i ratyfikowany odpowiednio w KE i EBI. Najwyższa pora, by upublicznić ten proces, który bez społecznego wsparcia będzie miał znikome szanse na skuteczną realizację. Inicjatywa spotkania uzyskała poparcie dra Janusza Lewandowskiego, Przewodniczącego Rady Gospodarczej.

Niemieckie ministerstwo gospodarki ujawniło plany zmuszenia elektrowni do dodatkowej redukcji CO2. To cios w tamtejsze siłownie węglowe i sposób na podniesienie cen uprawnień do emisji z pominięciem Brukseli.

niemcy ue flaga

Rada Europejska dała zielone światło dla unii energetycznej. Komisja dostała mandat żeby opracować przepisy, ale o ich kształt będą toczyć się jeszcze ostre spory

flagi UE
Rynek energii rozwija:

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej debaty "Bezpieczny atom - czy to jest możliwe?" wraz z komentarzami obecnych na niej ekspertów.

 

atomowa foto
Technologie wspiera: