Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres greenPOWER, 23-24.09.2014, Warszawa

Kongres greenPOWER, 23-24.09.2014, Warszawa

kongres energii odnawialnej 2014

W dniach 23-24 września 2014 roku, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbędzie się piąty, jubileuszowy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej greenPower.

Organizowany od 2009 roku Kongres greenPower, dzięki niekonwencjonalnemu spojrzeniu na kształtowanie przyszłości energetycznej oraz rolę w tych procesach rozproszonych, innowacyjnych źródeł energii, zyskał uznanie i szerokie grono sympatyków z Polski, Europy i świata. Organizatorzy są przekonani, że tak jak w poprzednich latach, piąta edycja Kongresu stanie się ponownie platformą dla konstruktywnych i inspirujących spotkań przedstawicieli polityki, biznesu i nauki.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu greenPower odbyła się w roku 2009 w Poznaniu i okazała się dużym sukcesem. Kolejne lata potwierdziły sukces pierwszej edycji, gromadząc w ciągu dwóch dni ponad 100 prelegentów i panelistów oraz niemal 1000 uczestników.

Kongres greenPower to miejsce spotkań i dyskusji przedstawicieli polityki, biznesu i nauki zajmujących się rozwojem odnawialnych źródeł energii. Na Kongresie wypracowywane i przedstawiane są strategie kształtujące przyszłość energetyczną opartą na rozproszonych źródłach wiatru, słońca, biomasy, biogazu i biopaliw, wody, a także geotermalnych. 

Kongres greenPower 2014 organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej (PIGEO), Fundację REO, Międzynarodowe Targi poznańskie oraz Politechnikę Warszawską. 

Portal WysokieNapiecie.pl z przyjemnością objął swoim patronatem kolejną edycję kongresu greenPOWER.

W Warszawie wybuchł spór między Dalkią, do której należy sieć ciepłownicza, a właścicielem elektrociepłowni – PGNIG Termika. Podobny konflikt jest we Wrocławiu, a wcześniej był w Lublinie. O co te kłótnie i jak ich uniknąć?

cieplo
Rynek energii rozwija:

Związkowcy chcą połączenia ledwie zipiącej Kompanii Węglowej ze znajdującym się w niewiele lepszej sytuacji KHW oraz z Węglokoksem. Jeśli rząd się zgodzi, to najpewniej  następnym żądaniem będzie integracja górnictwa z energetyką.

wegiel tusk czerkawski

Kompania Węglowa przesłała do resortu program restrukturyzacji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zarząd nie odważył się zaproponować zamknięcia ani jednej nierentownej kopalni.

Igor Sieczin, prezes państwowego Rosnieftu i zaufany Putina, chce zmiany podatku od wydobycia ropy. Przed Kremlem trudny wybór: zmniejszenie wpływów do budżetu albo brak inwestycji – pisze w swoim komentarzu dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.