Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER

34 Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej – 34. Konferencja Energetyczne EuroPOWER i 4. OZE POWER
Euro-oze-2021-baner-700×200-v1

34 Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.

Osią dyskusji podczas debaty inauguracyjnej będzie strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. Omówione zostaną m.in. cele zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej, istota transformacji energetycznej, wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dostaw energii. Następnie prelegenci przeanalizują OZE w kontekście rozwoju i konkurencyjności polskiej gospodarki. Pojawią się kwestie dotyczące m.in. potencjału społeczny i gospodarczy OZE, zwiększonych celów redukcji gazów cieplarnianych, wykorzystania wodoru w energetyce i transporcie, Offshore Sector Deal, rozwoju dużych farm fotowoltaicznych. Ważnym tematem będą perspektywy i scenariusze działań w zakresie polskiego miksu energetycznego do 2050 roku. Eksperci porozmawiają również o modernizacji i rozbudowie sieci dystrybucyjnych oraz roli gazu ziemnego w transformacji elektroenergetyki i ciepłownictwa.Euro oze 2021 baner 700x200 v1

Drugiego dnia kongresu dyskusja rozpoczęta zostanie od kwestii potencjału energetycznego i gospodarczego polskiego wiatru. Prelegenci zastanowią się nad tym czy polska elektroenergetyka jest gotowa na cyfrową metamorfozę. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące uwarunkowań transformacji cyfrowe w energetyce, wykorzystania nowoczesnych technologii, wyzwań i korzyści związanych z wdrażaniem chmury w przedsiębiorstwach energetycznych. Na praktycznych przykładach zaprezentowana zostanie transformacja regionów węglowych.  Nowoczesne przedsiębiorstwa energetyczne zostaną poddane analizie pod kątem m.in. nowych modeli i strumieni przychodów, świadomości konsumentów i rozwoju rynku usług okołoenergetycznych, wykorzystania danych i automatyzacji procesów. Nie zabraknie również tematów związanych z energetyką obywatelską, lokalną i rozproszoną oraz systemami i regionalizacją wsparcia transformacji energetycznej.

EuroPower i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Okrągły miliard duńskich koron, czyli ponad 600 mln PLN ma dodatkowo wzrosnąć koszt budowy odcinka Baltic Pipe, za który odpowiada duński operator przesyłowy Energinet. Dodatkowe koszty to w większości efekt wstrzymania budowy w wyniku procedur administracyjnych.
gaz statek
Cena energii elektrycznej we wrześniu pobiła kolejny historyczny rekord. Prąd jest już niemal dwukrotnie droższy niż rok wcześniej I trzykrotnie droższy niż wiosną 2020 roku. Dla przemysłu i samorządów oznacza to podwyżkę przyszłorocznych rachunków za prąd o kilkadziesiąt procent. Jak w tej sytuacji kupować energię na 2022 rok?
ceny energii podwyzki tge prad 2021 2022