Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. II Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” – 27-28 września, Suwałki, Hotel Loft

II Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” – 27-28 września, Suwałki, Hotel Loft

Stoisz przed koniecznością modernizacji instalacji ciepłowniczej? Zastanawiasz się nad wyborem paliwa? Chcesz poznać możliwości i modele finansowania transformacji ciepłownictwa z udziałem technologii biomasowych?  Szukasz dostawców biomasy lub RDF?
KBiomas-01-720×150

Już dziś zarejestruj się na konferencję „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”, która odbędzie się 27-28 września w Suwałkach, w Hotelu Loft.

DLACZEGO WARTO?

W ciągu najbliższych kilkunastu lat polskie ciepłownictwo systemowe, którego miks paliwowy w blisko trzech czwartych oparty jest na węglu kamiennym, ma radykalnie zmienić źródła wytwarzania ciepła – m.in. na rzecz odnawialnych źródeł energii. 

Duża część przedsiębiorstw ciepłowniczych stoi przed wyborem technologii, która dzięki zastosowaniu kogeneracji umożliwi im osiągnięcie statusu efektywnego źródła energii.

DLA KOGO?

Naszą konferencję kierujemy do przedstawicieli branży ciepłowniczej, przedstawicieli branży biomasowej, firm projektowych i budowalnych specjalizujących się w usługach dla branży ciepłowniczej, instytucji finansowych, administracji rządowej i samorządowej oraz dostawców technologii do ciepłownictwa.

 

CO JEŚLI NIE WĘGIEL?

W sektorze ciepłowniczym zmienia się struktura paliw – część podmiotów zdecydowała się na odnawialne źródła energii, wiele PEC-ów i MPEC-ów zastanawiając się nad najbardziej korzystnym dla nich rozwiązaniem bierze pod uwagę modernizację instalacji pod kątem spalania biomasy lub innych paliw alternatywnych, w tym RDF (Refuse Derived Fuel).

Odpowiedzią na powyższe zmiany jest kolejna edycja konferencji „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” organizowana 27-28 września w Suwałkach przez Biomass Media Group, wydawcę magazynu „Biomasa w ciepłownictwie i energetyce”.

Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących biomasę lub paliwa alternatywne w ciepłownictwie, przedstawienie scenariusza modernizacji instalacji z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań, a także omówienie aktualnych regulacji prawnych. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestię związane z dostępnością i jakością surowca, cenami biomasy i paliw alternatywnych oraz polityką kontraktacji dostaw surowca.

Spotkanie będzie łączyło w sobie sprawdzoną formułę wiedza + biznes umożliwiając uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W KONFERENCJI ZYSKAJĄ PAŃSTWO:

– aktualną wiedzę na temat zmian na rynku energii cieplnej,

– optymalny scenariusz przeprowadzenia modernizacji instalacji cieplnej,

– dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych,

– możliwość spotkania z dostawcami biomasy i paliw alternatywnych do ciepłowni,

PROGRAM – W KIERUNKU CZYSTEGO CIEPŁA

Program wydarzenia oraz panele dyskusyjne będą koncentrować się na wykorzystaniu biomasy i paliw alternatywnych do transformacji ciepłownictwa. Przedstawimy wytyczne rozwoju sektora zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie, pokażemy istniejące bariery technologiczne, logistyczne i prawne, a także aspekty techniczne i ekonomiczne modernizacji przedsiębiorstw cieplnych z udziałem biomasy i paliw alternatywnych. W trakcie konferencji – wizyta w ciepłowni biomasowej PEC Suwałki!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ

 

KONTAKT W SPRAWIE KONFERENCJI:

Jolanta Kamińska

[email protected]

+48 790 439 216

Zmiany zaproponowane w pakiecie "Fit for 55" oznaczają dla ciepłownictwa szybsze przejście na odnawialne źródła energii. W Polsce ciepłownie w mniejszych miejscowościach już teraz inwestują w kotły na biomasę. Ale drewno w nich spalane będzie musiało spełnić kryteria zrównoważonego rozwoju
bio power plant with storage of wooden fuel
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień energetyka: Postulaty URE. Prąd i gaz drogie jak nigdy. PKEE o likwidacji regulowanej taryfy G. Znowu sankcje na Nord Stream.
elektrownia
Rynek energii rozwija: