Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Ogólnopolski Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Ogólnopolski Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. 
IPE KONKURS JST BANERY WWW 7.cdr09 750×200

Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony o 2 tygodnie (do 30 lipca) ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów.

– Ze względu na liczne pytania i duże zainteresowanie wśród samorządów Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przedłużeniu terminu naboru. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze przez dwa tygodnie tj. do 30 lipca br. W konkursie zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego zależy nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe – były również innowacyjne – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor PRz oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

Kapituła konkursowa składa się z doświadczonych ekspertów z branży. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpią podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Na laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System. Jest to inteligentna wiata przystankowa, ławka fotowoltaiczna oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać ważne informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Oczywiście spółka zapewni także zainstalowanie swoich urządzeń.

Film zapowiadający Konkurs znajduje się pod adresem: youtu.be/XSbQRzp0lhE

Nabór trwa jeszcze przez 2 tygodnie, do 30 lipca 2021 r. 

Kategorie konkursu to:

  1. Inwestycja Roku– transport i budownictwo,
  2. Akcja Społeczna Roku– podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,

III. Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządu.

Sponsorami/partnerami Konkursu zostali: ML System S.A. (Główny Partner), PKN Orlen S.A. (Główny Partner) oraz Polska Spółka Gazownictwa (Srebrny Partner). IPE KONKURS JST BANERY WWW 7

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez: Ministra Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Łódzkiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

Ponadto, Konkurs został objęty patronatem medialnym m.in.: TVP3 Rzeszów, Centrum Informacji Rynku Energii, BiznesAlert, Nowa Energia, GospodarkaPodkarpacka.pl, Biomasa, CNG-LNG.pl, Elektroinżynieria, Energetyka, Energetyka Cieplna i Zawodowa, Energetyka Wodna, Energetyka24.com, Energetykon, Energia i Recykling, EURACTIV.pl, Filary Biznesu, Forum Polskiej Gospodarki 24, Gazeta Bankowa, Gazeta Politechniki, GlobEnergia, Miesięcznik Instal, Nowiny24, Nuclear.pl, Optimal Energy, Ozeon, Portal Gospodarka Morska, Radio Centrum, Smart-Grids.pl, Srodowisko.pl, Świat OZE, Teraz Środowisko, Trendy w Energetyce, W Gospodarce, Wiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.pl, PortalKomunalny.pl, Energia i Recykling.

 

Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin, terminy oraz dane kontaktowe, znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konkursJST

 

***

Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie to powstały w 2015 r. niezależny think tank grupujący ekspertów zajmujących się energetyką. Instytut prowadzi działalność naukowo-badawczą, ekspercką, propaguje naukę i wiedzę o polityce energetycznej. Wydaje też analizy, raporty, książki czy anglojęzyczne czasopismo naukowe Energy Policy Studies.

 

Więcej na stronie internetowej: www.instytutpe.pl

 

Kontakt dla mediów: Paulina Zwolenik, kom. 737 880 413; e-mail: [email protected]

 

Kontakt dla podmiotów zainteresowanych udziałem w konkursie: dr inż. Sławomir Stec,

kom. 737 880 769; e-mail: [email protected]

 

Magazyny stały się już faktem, choć ich wielkość nie powala, a zastosowanie często odbiega od potocznych wyobrażeń. Poszukujemy technologii, która będzie i niedroga, i wydajna, i możliwa do szerokiego zastosowania. Jednym z rozwiązań może być bateria Carnota
carnot
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Możliwość rozbudowy gazowych interkonektorów z Niemcami i Czechami została na razie zarzucona. W aukcjach, przeprowadzonych przez operatorów systemów przesyłowych gazu nikt nie zarezerwował produktów rocznych, które powstałyby na skutek rozbudowy. 
rozbudowa inter
Do NFOŚiGW wpłynęło już 53,5 tys. wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd 3.0. O dofinansowanie wystąpiła więc już co trzecia rodzina, która zainstalowała panele słoneczne na dachu i jeszcze nie otrzymała dopłaty. Pozostali muszą się spieszyć jeżeli liczą na rządowe wsparcie. Budżet programu pokryje już niewiele nowych instalacji.
fotowotlaika solare2
Na ten moment liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce gwałtownie rośnie. Istnieje jednak szansa na znaczny wzrost liczby Prosumentów, dla których zmiany okażą się niekorzystne. Fotowoltaika znajduje się na drugim miejscu wśród OZE, zaraz po wietrze, z największym przyrostem mocy. W ubiegłym roku był to przyrost aż o 47% względem poprzedniego.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Nowy Zielony Ład Brukseli. Gazprom przegrywa OPAL w TSUE. Wyższe ceny gazu z PGNiG. EDF wraca nad Wisłę
tydzien energetyka
Rynek energii rozwija: