Menu
Patronat honorowy Patronage

Energy Week 2021

Serdecznie zapraszamy na Energy Week 2021 – wydarzenie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. To kolejna edycja tego projektu naukowego, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-28 maja i po raz pierwszy przeprowadzony będzie w formie zdalnej. Energy Week nie będzie jednym z wielu podobnych spotkań na MS Teams czy Zoomie, organizatorzy w profesjonalny i jakościowy sposób chcą przeprowadzić transmisję na Facebook’u SKN Energetyki oraz na stronie organizatora - skne.pl.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest polska transformacja energetyczna; jej szanse i zagrożenia. W wydarzeniu jak co roku wezmą udział eksperci z branży energetycznej, którzy przeprowadzą szereg prelekcji m.in. na temat Europejskiego Zielonego Ładu czy wpływu transformacji energetycznej na sferę legislacyjną w Polsce. Solidna dawka praktycznej branżowej wiedzy jest wręcz gwarantowana, dlatego już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Wysokienapiecie.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/sknenergetyki http://skne.pl

Wstęp wolny

Materiał Partnera
Sebastian Jabłoński - ekspert, inwestor i właściciel w branży źródeł odnawialnych już 25 maja o godz. 15:00 poprowadzi autorski webinar, na którym zarówno całkowici debiutanci, jak i nieco bardziej doświadczeni uczestnicy rynku OZE będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób wygrywać największe aukcje URE.
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
W poniedziałek, 17 maja, o 16:34 doszło do awarii stacji transformatorowej obsługującej niemal całą największą elektrownię w Polsce. Z systemu w ciągu sekundy „wypadło” 3,6 GW mocy. Dzięki krajowej rezerwie i pomocy zagranicznej nie doszło do rozpadu europejskiego systemu elektroenergetycznego. Ceny prądu wzrosły jednak do 1500 zł/MWh.
UDT
Materiał Partnera
Wykorzystanie nowoczesnych metod badawczych w ocenie stanu technicznego urządzeń technicznych pracujących w sektorze energetycznym, chemicznym czy też petrochemicznym jest realizowane przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego (CLDT) zgodnie z przyjętym przez Urząd Dozoru Technicznego kierunkiem działań. Dla spełnienia przyjętego w UDT założenia zdobycia pozycji lidera innowacyjności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i realizowania celów w tym zakresie, specjaliści CLDT od kilku lat wprowadzają do codziennej praktyki badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Jedną z takich metod nieniszczących jest metoda emisji akustycznej (AE).
Technologie wspiera:
16 kwietnia minister aktywów państwowych Jacek Sasin ogłosił, że wysłał wniosek o wpisanie do wykazu prac Rady Ministrów programu rządowego, który dotyczy powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Minął równo miesiąc…a programu w wykazie nie ma.