Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 21 Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2020 (edycja online)

21 Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2020 (edycja online)

W imieniu Europejskiego Centrum Biznesu pragniemy zaprosić Państwa do udziału w 21. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 22-23 lutego 2021 r.. Temat przewodni brzmi: „Rok 2021: Przełom w polskiej energetyce”
700×200

Rok 2021 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z otoczeniem legislacyjnym, implementacją europejskiego zielonego ładu, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, gaz i wodór. Program najbliższej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie kondycji i perspektyw dla sektora elektroenergetycznego i gazowego oraz szans na rozwój elektromobilności, offshore i kogeneracji, budowania potencjału OZE, a także coraz silniejszego wpływu legislacji i sytuacji międzynarodowej na bezpieczeństwo energetyczne. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenie uczestnictwa do udziału ONLINE: www.powerpol.pl

 700x200

Wzrastające ceny energii elektrycznej coraz częściej skłaniają odbiorców o dużych wolumenach zużycia do poszukiwania alternatywnych możliwości zakupu energii – przede wszystkim energii zielonej, pozwalającej nie tylko przyczynić się do ochrony klimatu, ale także budowania pozytywnego wizerunku firmy, korzystającej ze źródeł odnawialnych. Każdy odbiorca może oczywiście zrealizować we własnym zakresie projekt budowy źródła odnawialnego, np. źródła fotowoltaicznego, jednak nie dla wszystkich będzie to rozwiązanie optymalne. Alternatywą jest zawarcie umowy na sprzedaż energii elektrycznej bezpośrednio od jej wytwórcy, czyli tzw. corporate Power Purchase Agreement (cPPA). W ostatnim czasie zainteresowanie tego typu umowami w Polsce znacznie wzrasta, nawet pomimo występowania pewnych barier prawnych narzuconych przez ustawodawcę.
light-bulb-4314993 1280
Zielone technologie rozwijają:
W ostatnim roku moc farm wiatrowych na całym świecie wzrosła o rekordowe 82 GW - szacuje Światowa Rada Energetyki Wiatrowej (GWEC). Dynamiczny rozwój pociągnął za sobą jednak problemy z dostępnością drewna na łopaty. W efekcie rośnie zainteresowanie wykorzystaniem np. zużytych plastikowych butelek.
160513 MHI Vestas Aerial-21132
Farma wiatrowa, źródło: MHI Vestas
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
W styczniu bieżącego roku w rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczął pracę zakład produkcyjny należący do Phoenix Contact E-Mobility. Spółka z branży elektromobilności uruchomiła już produkcję i aktywnie rekrutuje kolejnych pracowników.
wysokie
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych – instytucja prowadząca rozliczenia i rozrachunek wszystkich rynków towarowych oraz finansowych prowadzonych przez Towarową Giełdę Energii - podsumowuje swoją działalność w 2020 roku. Świętująca w ubiegłym roku dziesięciolecie działalności operacyjnej izba rozliczeniowa świetnie poradziła sobie w warunkach pandemii, która zachwiała cenami na giełdzie.
gielda notowania
Rynek energii rozwija: