Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Energetyka Dla Każdego 2020

Energetyka Dla Każdego 2020

W tym roku Studenckie Koło Naukowe Energetyki działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie po raz piąty organizuje wydarzenie pt. Energetyka Dla Każdego. Jest to cykl wykładów skierowanych do wszystkich osób zainteresowanych najnowszymi zagadnieniami w sektorze energetyki.

W tym roku wykłady poprowadzą specjaliści z Politechniki Warszawskiej oraz PSE S.A. Będziemy mieli również przyjemność wysłuchać alumnów Koła, którzy przybliżą nam przebieg początków swojej kariery w energetyce.

Pierwszy wykład pod tytułem „Energetyka w dobie zmian klimatu” odbędzie się już 16 grudnia. Jest to wykład przeznaczony dla osób szukających ogólnej wiedzy o kluczowych zagadnieniach energetyki w dobie zmian klimatu. Na wykładzie poruszone zostaną takie tematy jak działanie systemu energetycznego, integracja OZE czy problemy z jakimi mierzy się energetyka atomowa. Spotkanie poprowadzi Adam Rajewski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, działacz m.in. Fota4Climate.

Drugie wydarzenie w ramach tego projektu odbędzie się 7 stycznia. Będzie to spotkanie z byłymi członkami SKNE, którzy kontynuują swoją przygodę z energetyką także w życiu zawodowym. O swojej pracy oraz o działaniu rynku energii opowiedzą nam Karol Wolański, Maciej Gacki oraz Bartłomiej Smulski.

Trzecie i ostatnie spotkanie tego projektu to wykład „Polityka klimatyczna i energetyczna UE”. Odbędzie się on 13 stycznia o godzinie 17:00. Na tym wykładzie przedstawione będą cele klimatyczne UE oraz droga Polski do ich wypełniania. Wykład o energetyce w wymiarze polityczno-społecznym poprowadzi Juliusz Kowalczyk z Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – ekspert w zakresie regulacji sektora energetycznego UE.

Debata oksfordzka odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19:30. Tematem debaty jest „Polski coalexit – czy powinniśmy zamknąć ostatnią kopalnię węgla przed 2035 r.?”. Uczestnikami debaty będą członkowie Koła.

Zarówno wykłady jak i debata odbędą się na platformie MS Teams.

W imieniu Członków SKN Energetyki oraz organizatorów EDK 2020 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

W polskim system elektroenergetycznym nie ma już śladów zastoju wywołanego epidemią. W czwartek, 10 grudnia, chwilowe zapotrzebowanie na moc było najwyższe w historii i wyniosło 26,8 GW. To efekt lekkich mrozów, rekordowej produkcji przemysłu, rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych i… zdalnego nauczania.
2020-12-10 13-13 rekord mocy 26839
Polska przestaje być głównym klimatycznym „hamulcowym” UE. Polski rząd gra już nie o zablokowanie transformacji energetycznej, ale o pieniądze, które pomogą ją sfinansować.
wegiel elektrownia pole
Partner działu Klimat:
Dziennikarz WysokieNapiecie.pl odpowiadał na pytanie ile prądu zużywa przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce i o ile wzrosną rachunki w związku z wprowadzeniem tzw opłaty mocowej
media radio (1)
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!