Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. European Green Deal na VI Kongresie Energetycznym DISE.

European Green Deal na VI Kongresie Energetycznym DISE.

Neutralna klimatycznie Europa to UE 2050 target r. wpisujący się w geointeres nas wszystkich. Przed polską energetyką stoi wyzwanie przemodelowania miksu energetycznego w oparciu o wdrażanie niskoemisyjnych źródeł energii. Zielony Ład to nowa strategia energetyczna UE, która zapowiada instrumenty wsparcia dla państw członkowskich, by przyszłe pokolenia żyły na czystej, zielonej planecie Ziemi.
6ke-dise-wysokie-napiecie-700x200px-2

Kongres Energetyczny DISE inkubatorem zielonej przyszłości dla polskiej gospodarki w kierunku PL climate-neutrality!

Neutralna klimatycznie Europa to UE 2050 target r. wpisujący się w geointeres nas wszystkich. Przed polską energetyką stoi wyzwanie przemodelowania miksu energetycznego w oparciu o wdrażanie niskoemisyjnych źródeł energii. Zielony Ład to nowa strategia energetyczna UE, która zapowiada instrumenty wsparcia dla państw członkowskich, by przyszłe pokolenia żyły na czystej, zielonej planecie Ziemi.

European Green Deal w Polsce to temat przewodni zbliżającego się VI Kongresu Energetycznego DISE. Dwa dni debat z udziałem największych decydentów branży energii to gwarancja debaty na najwyższym poziomie merytorycznym. Prelegenci zmierzą się z pytaniami o polską ścieżkę transformacji energetycznej oraz czy neutralność klimatyczna w Polsce jest możliwa?

Priorytetowym tematem kongresowym będzie rozwój OZE, w tym morskiej energetyki wiatrowej. Projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii z morskich farm wiatrowych, ma stanowić długo wyczekiwane wsparcie legislacyjne dla inwestorów. Eksperci odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób postawić alert przy przygotowaniach do włączenia polskiego offshore do KSE? Chcemy wspólnie debatować nad tym, jakie zielone źródła energii gwarantują najszybszą ścieżkę do zeroemisyjnego miksu energetycznego oraz jaka będzie rola paliwa gazowego w okresie przejściowym dekarbonizacji?6ke dise wysokie napiecie 700x200px 2

Transformacja energetyczna ukierunkowana jest na przyszłość kolejnych pokoleń, w szczególności prawo do czystego powietrza. Wdrażanie idei smart city staje się areną pespektyw m.in. dla branży transportowej poprzez inwestycje w elektromobilność, czy branży IT w związku z rozwojem cyfryzacji. Jaki jest potencjał polskich miast i w jaki sposób budować świadomość klimatyczną, to pytania, które na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi podczas kongresowej debaty.

KPEiK zapowiada powstanie 300 obszarów zrównoważonych do 2030 r. w Polsce. Z każdym rokiem wzrasta liczba klastrów energetycznych, co pokazuje rosnącą świadomość prosumencką. Idee klimatyczne zaczynają stawać się interesem społeczności lokalnych, które rozwijają megatrend energetyki rozproszonej. Powstaje więc pytanie o szansę na PL-monizm elektroenergetyczny, które będziemy odważnie stawiać panelistom.

2020 r. ma szansę stać się punktem zwrotnym dla polskiej energetyki, która wkracza w pierwszy etap 2030+ w kierunku neutralnej klimatycznie Europy. DISE stawia na światowy poziom debaty zapraszając najwybitniejszych ekspertów do serca Dolnego Śląska. Nie może Państwa zabraknąć na najważniejszym wydarzeniu dla polskiej branży energetycznej! Zapraszamy do Wrocławia, 7-8 października, The Bridge Wroclaw – MGallery na VI Kongres DISE.

Po roku działania w programie Mój Prąd złożono ponad 130 tys. wniosków. To oznacza, że dwie trzecie budżetu programu zostało już zagospodarowane. Wniosków przybywa tak szybko, że na wypłatę dotacji trzeba czekać około trzech miesięcy. Lepiej nie popełniać błędu, bo wtedy czas może się znacznie wydłużyć.
dachPV
Górniczy związkowcy ustalili z rządem zniesienie tzw. obliga giełdowego. Elektrownie nie będą już musiały sprzedawać prądu w transparentny sposób. To ma „ograniczyć import” energii, ale eksperci są zgodni, że to fikcja, a efektem będzie najwyżej wzrost rachunków za prąd. Bez importu zapłacilibyśmy o 3 mld zł więcej.
import pradu 2019 handlowy z niemiec
W czasie kończących się wakacji Gaz-System podpisał dwie ostatnie umowy na roboty budowlane na południowym odcinku polskiej części GIPL, czyli powstającego interkonektora z Litwą. Po latach przygotowań na całym polskim odcinku GIPL wchodzi w fazę budowlaną. 
gaz system gipl pl-fin
Największe polskie portale motoryzacyjne cytują informacje portalu WysokieNapiecie.pl dotyczące planowanego wycofania się PGE z planu rozwoju elektromobilności w grupie kapitałowej.
gazeta media prasa