Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Epidemia nie zatrzyma konkursu PowerUp! Challenege – EIT InnoEnergy rozstrzygnie krajowy etap rywalizacji online

Epidemia nie zatrzyma konkursu PowerUp! Challenege – EIT InnoEnergy rozstrzygnie krajowy etap rywalizacji online

Mimo pandemii, fundusz EIT InnoEnergy, inwestujący w rozwiązania w obszarze zielonej transformacji energetycznej, kontynuuje ocenę wniosków konkursowych w ramach programu PowerUp! Challenge. Krajowe finały odbędą się jednak online. Finał polskiej edycji zaplanowano na 6 maja. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 425 aplikacji.

PowerUp! Challenge to konkurs dla najbardziej obiecujących starupów, scaleupów oraz małych i średnich firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W centrum zainteresowania organizatorów są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale szansę na zwycięstwo mają wszyscy, posiadający niekonwencjonalne pomysły.

Uczestnictwo w konkursie to szansa na dołączenie do sieci partnerów InnoEnergy, reprezentujących najważniejsze branże gospodarki, ośrodki badawcze i uniwersytety w całej Europie. To również szansa na wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć. Dla zwycięzców przygotowano też wiele narzędzi wspomagających rozwój produktów i usług oraz ich późniejszą komercjalizację, takich jak wsparcie w realizacji projektów pilotażowych, pomoc w tworzeniu strategii rozwoju, pomoc w ekspansji zagranicznej czy w finansowaniu dalszego rozwoju.

Do tegorocznej edycji PowerUp! zakwalifikowało się 425 młodych firm wywodzących się z 24 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Spośród wszystkich uczestników, którzy pomyślnie przeszli proces aplikacji, aż 360 stanowią startupy, które w konkursach krajowych rywalizować będą dodatkowo o tytuł Startupu Roku. Zespoły reprezentujące poszczególne firmy mają szansę na nagrody o łącznej wartości 65 tysięcy euro (nagroda główna to 50 tysięcy euro) oraz pakiet innych korzyści sponsorowanych przez partnerów programu, takich jak Amazon Web Services, Revolut i SpeedUp Group.

„Decyzja o kontynuacji konkursu mimo pandemii była trudna, ale udało nam się wypracować model, który gwarantuje bezpieczeństwo zarówno uczestnikom, jak i organizatorom” – mówi Jakub Miler, Dyrektor Generalny InnoEnergy Cantral Europe. „Sytuacja pandemiczna doprowadziła do tego, że światowa gospodarka wpływa na niespokojne i nieznane wody. To sprawia, że PowerUp! jest potrzebny jak nigdy wcześniej. Krajowe konkursy zostaną przeprowadzone online, w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, i pomogą najbardziej innowacyjnym firmom w regionie przetrwać te ponure czasy. Podczas gdy tradycyjne źródła finansowania wysychają, a wśród przedsiębiorców narastają obawy o przyszłość, InnoEnergy, ze wsparciem Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, chce być stabilnym partnerem i nadal zapewniać przedsiębiorcom niezbędne finansowanie, unikatowe know-how i dostęp do sieci wartościowych partnerów.”

Etap oceny wniosków konkursowych na poziomie krajowym oraz krajowe finały odbywać się będą od kwietnia do końca maja. Polski finał zaplanowano na 6 maja. Decyzja o miejscu i dacie Wielkiego Finału, w którym wezmą udział zwycięzcy konkursów krajowych, zależeć będzie od rozwoju sytuacji pandemicznej w Europie i na świecie.

Strona www: https://powerup.innoenergy.com

***

Kontakt dla mediów:

FleishmanHillard

Dawid Michnik

[email protected]

Andrzej Jędrzejczak
[email protected]

Warszawa zaproponowała mieszkańcom lokalizacje dla ponad 800 punktów ładowania samochodów elektrycznych, jakie powstaną w stolicy w najbliższych latach. Najwięcej ma się znaleźć w centrum, relatywnie mało na osiedlach mieszkaniowych. Całość zajmie kilka lat.
stacje ladowania samochodow elektrycznych w warszawie.png
Budowa interkonektora GIPL po polskiej stronie jeszcze nie ruszyła, ale jest coraz bliżej, wraz z kolejnymi umowami Gaz-Systemu z wykonawcami robót budowlanych. Dzięki interkonetorowi gaz z polskiego systemu przesyłowego w 2022 r. będzie mógł dopłynąć aż do Finlandii.
gaz gipl
Szczyt produkcji energii ze słońca przypadnie w najbliższych miesiącach. Zainteresowanie fotowoltaiką nie spada i coraz więcej Polaków inwestuje w takie instalacje. Czas inwestycji to kilka tygodni, a korzyści widać od razu w niższych rachunkach za prąd. Warto przy tym nie popełniać błędów.
Solaranlage auf einem modernen Haus mit Solarzellen auf dem Dach
Solaranlage auf einem modernen Haus mit Solarzellen auf dem Dach