Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Biomasy 2020 – wydarzenie z udziałem gości z Litwy, Białorusi i Ukrainy

Kongres Biomasy 2020 – wydarzenie z udziałem gości z Litwy, Białorusi i Ukrainy

Już 17 i 18 marca w Poznaniu odbędzie się I Kongres Biomasy – Wschodnioeuropejskie Spotkanie Kupców i Dostawców. To zupełnie nowa jakość na branżowym rynku konferencyjnym. Mniej prelekcji – więcej rozmów o biznesie! Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już przedstawiciele branży biomasowej z Litwy, Białorusi i Rosji.
Kongres KiDB-01-700-200

Kongres Biomasy organizowany jest przez spółkę Biomass Media Group, wydawcę miesięcznika „Magazyn Biomasa”. – Proponujemy zupełnie nową formułę spotkania dla przedsiębiorców z branży biomasowej. Stawiamy na relacje biznesowe i konkretną, fachową wiedzę – mówi Maciej Roik, prezes zarządu BMG.

Kongres Biomasy 2020 – program

– Biomass to business – to hasło konferencji i punkt wyjścia do stworzenia programu wydarzenia. Proponujemy praktyczną wiedzę. Mniej prelekcji, więcej rozmów o biznesie – tłumaczy Maciej Roik. – Od ponad 5 lat piszemy o polskiej i europejskiej branży biomasy. Wiemy co interesuje krajowych producentów, przetwórców i dostawców surowca, a potencjał rynków wschodnich jest jedną z tych rzeczy – mówi prezes BMG.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES BIOMASY 

 

W programie wydarzenia:

  • jak kupić biomasę z Litwy, Białorusi i Ukrainy,
  • modele sprzedaży biomasy do krajów Europy Zachodniej,
  • krajowy rynek – perspektywy rozwoju,
  • ciepłownictwo czy energetyka zawodowa – gdzie jest miejsce polskiej biomasy?
  • plantacje energetyczne – to się opłaca
  • warsztaty branżowe z dokumentacji pochodzenia biomasy

Kongres KiDB 01 700 200

Goście z Europy Wschodniej i Zachodniej

W marcowym spotkaniu udział wezmą przedsiębiorcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Kraje te od wielu lat stanowią zaplecze surowcowe dla polskich firm dostarczających biomasę do energetyki zawodowej. Z kolei Polska jest dla nich interesujących rynkiem zbytu. Wśród gości Kongresu Biomasy będą m.in przedstawiciele Baltpool – litewskiej internetowej giełdy biomasy, która szuka partnerów handlowych w Polsce. Na zaproszenie Biomass Media Group w Poznaniu pojawią się także reprezentanci białoruskiego przedsiębiorstwa Bellesexport, Białoruskiej Uniwersalnej Giełdy Towarowej (BUCE) oraz przedsiębiorstwa Peltrade.               – Spodziewamy się także traderów biomasowych z Europy Zachodniej. Tam działają obecnie największe bloki biomasowe Drax (Wielka Brytania) i Avedore (Dania). Dla krajowych producentów biomasy to także interesujący kierunek handlowy – mówi Maciej Roik.

UWAGA – DLA CZŁONKÓW PIGPD 10% RABATU NA UDZIAŁ W KONFERENCJI

 

Biznes i praktyczna wiedza

Kongres Biomasy to wydarzenie adresowane do:

  • krajowych producentów i przetwórców biomasy,
  • kupców biomasy z ciepłowni oraz grup energetycznych,
  • zakładów przetwarzających drewno,
  • przedsiębiorstw zainteresowanych kogeneracją biomasową czy przemysłu celulozowo – papierniczego.

Wśród uczestników konferencji będą także dostawcy technologii do pozyskiwania, przetwarzania i spalania biomasy, traderzy biomasowi oraz przedstawiciele polskich i zagranicznych stowarzyszeń branżowych.

Konkretny wymiar biznesowy zapewni unikalna formułą B2B, dzięki której każdy uczestnik konferencji będzie miał możliwość spotkać się z przedstawicielami wybranych firm.                  – Zorganizujemy networking czyli serię krótkich spotkań, tzw. speed – dating, który pozwoli na bezpośrednie z wybraną firmą – mówi Maciej Roik.

Ale Kongres Biomasy to także solidna dawka konkretnej wiedzy – m.in. w jaki sposób dokumentować pochodzenie biomasy. Temu zagadnieniu będą poświęcone warsztaty branżowe prowadzone przez firmę Biocontrol, która specjalizuje się w uwierzytelnianiu biomasy.

Jesteś zainteresowany wystąpieniem podczas Kongresu? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami: [email protected], +48 507 786 173

 

 

Właściciele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych będą mogli skorzystać z wyższej premii termomodernizacyjnej. Uproszczono procedury i dodano możliwość podniesienia premii za montaż OZE o mocy już od 1 kW. Premia może być interesującym wsparciem dla osób, które nie korzystają z zatkanego wnioskami programu "Czyste Powietrze" czy dedykowanego fotowoltaice programu "Mój Prąd".
dom pv oze dachowka
Wypowiedź Bartłomieja Derkigo dla portalu Oko.press na temat kolejnej podwyżki płac dla górników
media (2)
Dziennikarz WysokieNapiecie.pl w audycji "Za, a nawet przeciw" rozmawiał z Kubą Strzyczkowskim o tym czy jest możliwe ograniczenie importu węgla i jakie to mogłoby mieć skutki dla polskiej gospodarki
media radio (1)
Dziesięciu największych operatorów stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce na początku 2020 roku udostępniało kierowcom 1090 punktów ładowania „elektryków”. Do końca roku chcą mieć o niemal 1,7 tysiąca więcej – wynika z rankingu przygotowanego przez WysokieNapiecie.pl.
stacje ladowania samochodow elektrycznych ev 2020
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera: