Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Czyste ciepło | Ostatni dzwonek dla małych systemów ciepłowniczych

Czyste ciepło | Ostatni dzwonek dla małych systemów ciepłowniczych

Forum Energii zaprasza na konferencję poświęconą transformacji polskiego ciepłownictwa, która 29 listopada br. odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Organizowana przez nas konferencja ma być nowym impulsem do dyskusji na temat roli systemów ciepłowniczych w pokonaniu problemu smogu.

banner dla wn

Forum Energii zaprasza na konferencję poświęconą transformacji polskiego ciepłownictwa, która 29 listopada br. odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Organizowana przez nas konferencja ma być nowym impulsem do dyskusji na temat roli systemów ciepłowniczych w pokonaniu problemu smogu.

banner%20dla%20wn

W porównaniu z większością krajów UE, Polska posiada jedne z najbardziej rozwiniętych sieci ciepłowniczych, co jest korzystne z perspektywy środowiska i efektywności wykorzystania energii pierwotnej. Z drugiej strony, ceny ciepła w relacji do budżetów gospodarstw domowych są wysokie, a systemy ciepłownicze wymagają dalszych modernizacji, na które brakuje środków.

Ciepłownictwo wymaga holistycznego podejścia, długoterminowej wizji i, przede wszystkim, dialogu ze społeczeństwem. Istotne jest opracowanie strategii dla ciepłownictwa, aby sektor ten mógł dalej się rozwijać i pełnić swoją rolę – dostarczać ciepło społeczeństwu. Szczególną uwagę trzeba poświęcić małym systemom ciepłowniczym, ponieważ na nie będzie wywierana największa presja, aby dostosowały się do zmian regulacyjnych i standardów emisji.

Celem organizowanej konferencji jest m.in. przedstawienie długoterminowych wyzwań stojących przed systemami ciepłowniczymi determinujących ich dalsze funkcjonowanie, próba wskazania kierunkowych działań wspierających dalszy rozwój systemów ciepłowniczych, przedstawienie możliwości ograniczenia „niskiej emisji” dzięki wykorzystaniu ciepła systemowego oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w walce ze smogiem.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli instytucji, spółek i firm sektora ciepłowniczego, branżowych organizacji, instytutów i mediów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej oraz inne osoby zainteresowane tematyką ciepłownictwa. Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. 

Konferencja odbędzie się 29 listopada br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT) przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawie, w godz. 10.00-14.00.

Konferencja będzie transmitowana online na kanale youtube Forum Energii

Rejestracja jest możliwa za pośrednictwem www.czystecieplo.evenea.pl

Osoba do kontaktu: Klaudia Wojciechowska, +48 518 943 915, [email protected]

W tym roku łączna moc nowych zainstalowanych na świecie paneli słonecznych wyniesie 90 gigawatów, a w przyszłym roku przekroczy 100 GW i do końca dekady będzie nadal rosła– przewidują analitycy firmy badawczej IHS Markit i przypominają, że dziesięć lat temu startowaliśmy z poziomu dwudziestokrotnie niższego.

oze pv instalatorzy
Zielone technologie rozwijają:

W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, obawy wyrażali mniejsi importerzy. Spadła liczba spółek z koncesją na obrót gazem z zagranicą. Zdaniem PGNiG, zmienione przepisy nie tylko nie wykluczają konkurencji, a wręcz dopiero teraz wyrównują jej warunki. Rozmawialiśmy o tym z Maciejem Woźniakiem, wiceprezesem PGNiG ds. handlowych.

Maciej Woniak

W Niemczech zainstalowano w czwartek cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

wiatrak budowa
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

W weekend padł historyczny rekord produkcji energii w polskich farmach wiatrowych. To efekt szalejącego nad Polską orkanu, który równocześnie pozbawił dostaw prądu blisko 300 tys. odbiorców.

oze wiatr produkcja 2017
Zielone technologie rozwijają: