Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Seminarium „Klastry, Spółdzielnie i Wirtualne Elektrownie w Polsce” – 30 stycznia 2018 roku w Warszawie

Seminarium „Klastry, Spółdzielnie i Wirtualne Elektrownie w Polsce” – 30 stycznia 2018 roku w Warszawie

Koncepcja klastrów energetycznych nabiera tempa. W ostatnich miesiącach powstało kilkadziesiąt organizacji które deklarują współpracę w ramach klastra. Powstaje wiele pytań dotycząca ich działalności: Jakie powinny być główne założenia klastrów? Jakie narzędzia są potrzebne do osiągnięcia zakładanych celów? Skąd zdobyć finansowanie na projekty klastra? Jak powinna wyglądać współpraca z OSD oraz innymi podmiotami?

vpp700

 

Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas seminarium „Klastry, Spółdzielnie i Wirtualne Elektrownie w Polsce”, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2018 roku w Warszawie.

Głównym celem wydarzenia, jest zgromadzenie ekspertów reprezentujących sektor energetyczny oraz rynek OZE aby mogli wymieniać się doświadczeniami w zakresie planowanych inicjatyw w ramach klastrów energetycznych. Podczas wydarzenia przedstawimy warte uwagi inicjatywy oraz rozwiązania które, mamy nadzieję, zainspirują nowe działania i współprace. Polscy oraz zagraniczni przedstawiciele podczas sesji plenarnej będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Dodatkowo, podczas wydarzenia przedstawimy debatę z udziałem szerokiej gamy ekspertów którzy przedyskutują dalszy rozwój klastrów oraz stowarzyszeń. Poprzednie edycje seminarium zgromadziły ponad 250 uczestników.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy:
· Przedstawicieli klastrów oraz spółdzielni energetycznych,
· Inne podmioty z rynku energetycznego, w szczególności prowadzące działalność w charakterze OSP/OSD,
·Podmioty posiadające oraz inwestujące moce wytwórcze OZE,
·Administrację publiczną i samorządy,
·Dostawców produktów i rozwiązań technologicznych,
·Firmy doradcze i inżynieryjne.

Zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia i wiedzy współpracujących z nami ekspertów oraz możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wcześniejszych edycji wydarzenia: http://cbepolska.pl/pl/wirtualne-elektrownie.html

http://cbepolska.pl/pl/wirtualne-elektrownie.html

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: http://cbepolska.pl lub pod numerem telefonu +48 22 82 77 123  

W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, obawy wyrażali mniejsi importerzy. Spadła liczba spółek z koncesją na obrót gazem z zagranicą. Zdaniem PGNiG, zmienione przepisy nie tylko nie wykluczają konkurencji, a wręcz dopiero teraz wyrównują jej warunki. Rozmawialiśmy o tym z Maciejem Woźniakiem, wiceprezesem PGNiG ds. handlowych.

Maciej Woniak

W Niemczech zainstalowano w czwartek cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

wiatrak budowa
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

W weekend padł historyczny rekord produkcji energii w polskich farmach wiatrowych. To efekt szalejącego nad Polską orkanu, który równocześnie pozbawił dostaw prądu blisko 300 tys. odbiorców.

oze wiatr produkcja 2017
Zielone technologie rozwijają: