To już trzecia edycja Akademii
Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. „W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom” – tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi. „25 dziewczyn, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki”. W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaprosiliśmy m.in. Joannę Kępczyńską, członkinię zarządu Innogy Polska , mecenas Paulinę Kieszkowską-Knapik, , Wspólniczkę w Kancelarii Adwokackiej KRK czy Agnieszkę Wolską, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.
Sześć miesięcy inspirujących spotkań
Program składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego – wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – prezes Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych.
Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia, i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jedną z największych zalet programu jest właśnie networking:
„Jestem wdzięczna za udział w Akademii, bo nigdzie indziej nie znalazłabym grona takich wspaniałych, utalentowanych, mądrych dziewczyn, które chcą być coraz lepsze i realizować swoje cele” – tłumaczy uczestniczka II edycji ALB, Katarzyna Szwaczko.
Zapraszamy do aplikacji
Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż. W tym roku do aplikowania szczególnie zapraszamy studentki i absolwentki prawa oraz kierunków STEM (science, technology, engineering, math).
Pierwszy etap rekrutacji trwa do 18 listopada 2019 r. Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2liZi5y. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach poinformujemy w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji. A tak wyglądała poprzednia edycja ALB.
Projekt realizowany dzięki wsparciu Europejskiego Korpusu Solidarności.
Kontakt: koordynatorka Programu Monika Nowak, [email protected], tel. 22 537 73 34