Menu
Patronat honorowy Patronage

Międzynarodowa konferencja na temat elektromobilności w Gliwicach

Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce i na świecie to jeden z najczęściej poruszanych tematów dotyczących sektora energetyczno-paliwowego. Jak szybko będzie rozwijać się ten rynek? Jak będą kształtować się ceny baterii? Eksperci z dziedziny zasilania elektrycznego i technologii bateryjnych podzielą się wiedzą już we wrześniu w Gliwicach podczas 14 edycji Battery Experts Forum Poland.

Artykuł patrnera

Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce i na świecie to jeden z najczęściej poruszanych tematów dotyczących sektora energetyczno-paliwowego. Jak szybko będzie rozwijać się ten rynek? Jak będą kształtować się ceny baterii? Eksperci z dziedziny zasilania elektrycznego i technologii bateryjnych podzielą się wiedzą już we wrześniu w Gliwicach podczas 14 edycji Battery Experts Forum Poland.

Według danych Międzynarodowej Agencji Energii, po światowych drogach jeżdżą już 2 mln aut z z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Jakie są dalsze perspektywy rozwoju tego rynku? Jak będą kształtować się ceny baterii? Odpowiedź na te i inne pytania będzie można poznać podczas 14. edycji Battery Experts Forum Poland, która odbędzie się w Gliwicach, w dniach 19 – 21 września 2017. WysokieNapiecie.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Dlaczego warto wziąć udział?

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i analizy rynkowe z segmentu niezależnych systemów dostarczania i magazynowania energii, przedstawione zostaną najnowsze technologie, w tym technologia litowo-jonowa w systemach bateryjnych oraz magazynach energii, omówione zostaną trendy na rynku zasilania pojazdów i autobusów elektrycznych.

Wraz z przedstawicielami lokalnych władz i samorządów, przedstawicielami ministerstwa oraz producentami autobusów omówione zostaną kwestie wdrożenia programu elektromobilności w Polsce. Prelegenci poruszą kwestie finansowania, budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz przedstawimy najnowsze technologie na rynku baterii zasilających pojazdy elektryczne.

Polska edycja Battery Experts Forum jest największą konferencją poświęconą zaawansowanym rozwiązaniom z dziedziny niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii. Przedstawione technologie dotyczą szerokiego zakresu produktów począwszy od elektronarzędzi, systemów magazynowania energii (dla  instalacji fotowoltaicznych „on-grid” oraz „off-grid”) przez baterie do rowerów i skuterów elektrycznych, pojazdów oraz autobusów elektrycznych.

Battery Experts Forum to także okazja do tworzenia łańcucha handlowego, jako że w konferencji oraz wystawie biorą udział dostawcy ogniw, dostawcy specjalistycznego sprzętu, laboratoria testowe oraz firmy oferujące usługi i porady dotyczące recyklingu. Battery Experts Forum powinna obowiązkowo znaleźć się na liście odwiedzanych konferencji. 

Goście odwiedzający Battery Experts Forum będą również mieli okazję przetestować szereg pojazdów elektrycznych. Dla uczestników przygotowano miasteczko rowerowe, w którym każdy będzie mógł przetestować rowery elektryczne. W miasteczku elektro-mobilnym wystawione zostaną również najnowsze samochody elektryczne takich marek jak m.in. BMW i3, BMW i8, Tesla Model S, The Sion (Sono Motors), Audi Q7 etron, VW XL1, Porsche Panamera 4 E-Hybrid.

Mając na uwadze sukces, jaki co roku od 10 lat odnosi forum eksperckie organizowane za naszą zachodnią granicą, organizatorzy postanowili  przenieść koncepcję forum na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i zorganizować to cieszące się ogromną popularnością wydarzenie również w Polsce. Polska, w dobie wdrożenia programu elektromobilności, jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków środkowo-wschodnich, dlatego też postanowiliśmy zaprosić ekspertów z dziedziny elektrycznego zasilania oraz technologii bateryjnych m.in. litowo-jonowych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem właśnie na Śląsku, gdzie tak wiele innowacyjnym firm ma swoją siedzibę.

W gronie prezenterów znajdą się m.in.:

Sven Bauer BMZ Group, Marek Pol Ursus Bus, Dong Wook Chun LG Chem Europe GmbH, Yoshihito Inoue SONY, Jochen Maehliss Batteryuniversity GmbH, Rob White Superpedestrian, Roman Urbańczyk KZK GOP, Marta Van Den Bergh – Góralczyk UITP : Advancing Public Transport, Natalia Kozdra Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o., Harald Ludescher Ziehl-Abegg Automotive GmbH, Damian Talar SAV Studio, Kamil Przewoski Applus IDIADA Group, Marek Papuzinski UL International Polska Sp. z o.o, Barbara Adamska, ADM Poland, dr Matthias Vetter Fraunhofer ISE, Grzegorz Wiśniewski IEO, prof. Maciej Świerczynski Aalborg Univeristy, Marek Półtorak Ecosolar, Bartłomiej Steczkowicz, Teraz Energia, Tomasz Rodziewicz TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna.

Kto odwiedza Forum?

Konferencja Battery Experts Forum odwiedzana jest przez pracowników działów technicznych oraz badań i rozwoju, naukowców, inżynierów, kierowników projektów, handlowców oraz kadrę zarządzającą średniego i wyższego szczebla z następujących branż:

 • Producenci autobusów elektrycznych i hybrydowych
 • Producenci rowerów elektrycznych
 • Integratorzy baterii
 • Producenci ogniw litowo-jonowych
 • Dostawcy usług inżynieryjnych
 • Operatorzy flot firmowych
 • Laboratoria testujące i certyfikujące
 • Producenci elektroniki
 • Dystrybutorzy i instalatorzy magazynów energii i systemów PV
 • Producenci silników elektrycznych do e-busów
 • Przedstawiciele energetyki
 • Uniwersytety i uczelnie techniczne
 • Stowarzyszenia i klastry
 • Dystrybutorzy i serwisanci rowerów elektrycznych
 • Instalatorzy inteligentnych systemów zarządzania budynkami
 • Lokalne władze i samorządy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Politechnika Śląska w Gliwicach, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Ministerstwo Energii (ME).

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie Battery Experts Forum.

Krišjānis Kariņš, łotewski poseł sprawozdawca opiniujący projekt zmian w unijnym rozporządzeniu o rynku wewnętrznym energii elektrycznej w rozmowie z Obserwatorem Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl odniósł się do polskiego sprzeciwu wobec limitu emisji na poziomie 550 g CO2/kWh i przedstawił 130 propozycji zmian w rozporządzeniu spośród których omawiamy najważniejsze.

{loadmodule mod_email}

Czeka nas ostre starcie o kształt rynku gazu pomiędzy PGNiG a niezależnymi dostawcami. O wyniku nie rozstrzygnie niestety ani cena ani jakość usług lecz decyzja polityków. Jeśli popełnią błąd, zapłacimy wszyscy, ale największe koszty może ponieść przemysł.