Konferencja 2nd POLISH CONFERENCE ON HYDROGEN ENERGY AND TECHNOLOGY (PCHET 2019).

Konferencja 2nd POLISH CONFERENCE ON HYDROGEN ENERGY AND TECHNOLOGY (PCHET 2019).

Już 30 września, podczas networkingu poprzedzającego konferencję PCHET w Gdyni, będzie okazja do spotkania się i rozmowy z liderami wdrażającymi technologie wodorowe w przemyśle i gospodarce. Sama konferencja odbędzie się dnia 1 października 2019 r. w Pomorskim Parku Naukowo -Technologicznym w Gdyni. Jest to już druga edycja tego międzynarodowego wydarzenia naukowego, którego celem jest dokonanie przeglądu nowości oraz trendów w gospodarce zeroemisyjnej.

II Polska Konferencja poświęcona tematyce technologii wodorowych, staje się widocznym efektem pracy firm oraz samorządów, zrzeszonych w Klastrze Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, koordynowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza (RIGP). Wydarzenie to jest wyjątkowe w skali Kraju. Poprzednia edycja konferencji zebrała ponad 150 gości z Polski oraz Świata, którzy wysłuchali 20 wystąpień oraz prelekcji. „W tym roku stawiamy na jeszcze bardziej atrakcyjną oraz niezwykle mocną merytorycznie agendę. Pozyskaliśmy również patronat Ministerstwa Energii oraz sponsoring liderów branży, co umożliwi nam organizację wydarzania, w tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest Pomorski Park Naukowo - Technologiczny w Gdyni” mówi Prezes RIGP Sławomir Halbryt.

„Organizując to wydarzenie, liczymy na wytworzenie w Polsce klimatu przyjaznego legislacyjnie oraz ekonomicznie efektywnego, do wdrożenia wodoru, jako idealnego nośnika zeroemisyjnej energii”, mówi Tomasz Pelc, prezes firmy doradczej „Nexus Consultants” będącej członkiem Klastra. Zauważył On także, że „prelekcje ekspertów z Komisji Europejskiej, Hydrogen Europe oraz organizacji zrzeszających przemysł w Europie, są dowodem na sens naszych działań”.

W celu skutecznej  popularyzacji tych technologii, należy dokonać przeglądu stanu techniki i dostępnych zasobów, zarówno w skali Kraju jak i Świata. Jest to kluczowy punkt naszej konferencji i na pewno dowiemy się jak wodór może i powinien być wykorzystany w Polsce, jako zeroemisyjny nośnik energii do szerokiego zastosowania. Wszyscy skorzystamy także na wysłuchaniu dobrych praktyk z innych krajów, tak by nie powielać błędnych koncepcji i rozwijać te technologie, które będą adekwatne i perspektywiczne w Polsce.

Grupa LOTOS S.A. kolejny raz wspiera konferencję PCHET jako sponsor strategiczny.  Do innych sponsorów należą także Worthington Industries, Linde Material Handling i Toyota, która zaprezentuje i udostępni swój samochód „wodorowy” Mirai. Wsparcie medialne zapewnia portal wysokienapiecie.pl

 

Zapraszamy do rejestrowania się pod linkiem:

https://evenea.pl/event/pchet19/

 

 

 

Zobacz także...

Konferencja Offshore Wind 2019

Redakcja WysokieNapiecie.pl

Na dwa dni (30.09-1.10), w czasie Konferencji Offshore2019 organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Warszawa stanie się centrum dyskusji o roli morskie...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE