Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. „Wiek energetyków” na antenie radia TOK FM

„Wiek energetyków” na antenie radia TOK FM

Autorzy książki "Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę" byli gośćmi Karoliny Głowackiej na antenie radia TOK FM. W półgodzinnej rozmowie opowiadali o historii polskiej energetyki od XVIII wieku do dzisiaj.
radio wmediach

Dziennikarze WysokieNapiecie.pl tłumaczyli słuchaczom radia TOK FM dlaczego opowieść o historii polskiej energetyki rozpoczęli w XVIII wieku, jak zamachy bombowe w Warszawie i Białymstoku przyśpieszyły elektryfikację kraju, z jakiego powodu odmówiono Rockefellerowi przyznania polskiej koncesji, po co w latach 40. silniki benzynowe w ciężarówkach wymieniano na elektryczne, z jakiej okazji rozbijano lampy naftowe o transformatory, czy jak ta historia wpływa na przyszłość polskiej energetyki.

Całą rozmowa do wysłuchania na stronie radia TOK FM

wiek energetykow historia energetyki 2018

Zobacz więcej artykułów poświęconych „Wiekowi energetyków”

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl mówi w rozmowie z agencją MarketNews24, publikowanej przez portal Forsal.pl, o rozwoju rynku carsharingu w Polsce i zastępowaniu aut prywatnych przez usługę wynajmu aut na minuty.
tv wmediach
Rynek wynajmu samochodów na minuty za pomocą telefonu przechodzi spore zmiany. Po rozepchaniu się w Warszawie Panka i Innogy GO! ze stolicy ucieka Traficar. W Warszawie pozostawi niewielką flotę aut elektrycznych z Chin. Z kolei Panek kupuje kolejny tysiąc samochodów hybrydowych, które zaoferuje w kilkunastu polskich miastach.
zd d2s przod
Operator systemu przesyłu gazu Gaz-System chce utrzymać przesył gazu polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego przynajmniej do końca 2025 r. - wynika z przekazanej do konsultacji części B 10-letniego planu rozwoju sieci przesyłowej gazu (KDPR 2020-2029).
GAZ system tranzyt

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!