Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii,23-24.11.2016, Warszawa

Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii,23-24.11.2016, Warszawa



 

baner targi

baner%20targi
 

Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii, organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, które odbyły się 23 i 24 listopada 2016 roku w hali Expo-Łódź, przy al. Politechniki 4, przyciągnęły ponad tysiąc dwieście osób zainteresowanych nowoczesnymi i proekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi.

Podczas Targów Efektywności Energetycznej i OZE swoją ofertę przedstawiły firmy działające w zakresie wytwarzania ciepła i dystrybucji energii w oparciu o odnawialne źródła. Tegoroczna edycja targów poświęcona była przede wszystkim fotowoltaice, energii wodnej, wiatrowej, a także pompom ciepła i budownictwu. Zaprezentowano inteligentne, energooszczędne i proekologiczne rozwiązania dla wszystkich grup odbiorców: administracji publicznej, biznesu i klientów indywidualnych.

zdjecie%20targi%201

W czasie dwudniowego wydarzenia można było zasięgnąć informacji  na temat nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w energetyce, efektywności energetycznej czyli unikaniu strat w energii oraz zastosowaniu ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań zużycia energii, doradztwa związanego z wprowadzeniem w domu lub w firmie nowoczesnych rozwiązań energetycznych, energooszczędnego oświetlenia (LED). Zwiedzający targi planujący remont lub budowę domu mieli okazję dowiedzieć się na czym polega budownictwo energooszczędne i jakie zastosować rozwiązania, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej. Osobnym tematem były wnioski o dotacje, a także profesjonalne porady doradców energetycznych w planowaniu i wdrażaniu przyjaznych środowisku inwestycji oraz wskazywanie dostępnych na rynku źródeł finansowania inwestycji. W trakcie dwóch dni targowych nie zabrakło licznych spotkań i wystąpień przedstawicieli firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz kół naukowych prezentujących innowacyjne rozwiązania z dziedziny energetyki, wskazujących konieczność wprowadzenia zmian w polityce energetycznej oraz o potrzebie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

zdjecie%20targi

Pierwszego dnia imprezy wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w konferencji „OZE dla Ograniczenia Emisji” oraz drugiego w „Polsko-Ukraińskim Forum Rozwoju Efektywności Energetycznej i Wdrażania Innowacyjnych Technologii Energetycznego Wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii”. Forum było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i stworzenia podstaw do nawiązania współpracy między polskimi i ukraińskimi instytucjami.

Patronat nad Targami Efektywności Energetycznej i OZE objęli Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasz Łysek, Rektor Politechniki Łódzkiej Sławomir Wiak, Dyrektor Instytutu Energetyki Oddziału Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi Jacek Karczewski. Imprezie branżowo patronowali m.in. Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Łódzki, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Instytut OZE, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki.

 

Polskie górnictwo ma ponad 10 mld zł niespłaconych zobowiązań m.in. przez wyjątkowo wysokie opodatkowanie, sięgające aż 100 zł w każdej tonie węgla ─ przekonują spółki górnicze. Tłumaczą, że węgiel jest dotowany na całym świecie. Jak zwykle politycy obiecują zmiany i… niewiele będą w stanie zrobić, bo branża mocno szafuje cyframi.

wegiel podatki 2015
Rynek energii rozwija:

Już od stycznia 2017 r. Francja będzie mogła wprowadzać swój rynek mocy. Francuzi dostali zgodę na próbę rozwiązania bardzo konkretnego i realnego problemu, który trapi ich od dawna i powraca każdej zimy.

france roczna moc
Rynek energii rozwija:

Bruksela  zatwierdziła polski plan zamykania kopalń. Ale to polski rząd musi zdecydować, które jednostki mają zostać zlikwidowane. Program restrukturyzacji PGG wciąż jest oceniany.

wegiel gornik

Po 11 latach rozwoju łączna moc biogazowni rolniczych w Polsce przekroczyła właśnie 100 MW. Jednak w ciągu kolejnych czterech lat ta wielkość ma się podwoić ─ wynika z planów Ministerstwa Energii co do przyszłorocznej aukcji dla odnawialnych źródeł energii, do których dotarł portal WysokieNapiecie.pl.

oze biogaz
Zielone technologie rozwijają: