Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja – Rynek mocy, 28.11.2016, Warszawa

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszam na wyjątkową konferencję poświęconą przyszłości polskiej energetyki konwencjonalnej. Jej rozwój ma zostać przyspieszony dzięki mechanizmom rynku mocy. Wprowadzenie tych regulacji niesie jednak ze sobą wiele pytań i niejasności:

 

  • W jaki sposób branża energetyczna powinna przygotować się do nowych regulacji, aby zyskać jak najwięcej?

  • Jakie będą koszty wprowadzenia rynku mocy w Polsce i kto je poniesie?

  • Czy grożą nam sankcje ze strony Komisji Europejskiej w wyniku uznania mechanizmów rynku mocy za niedozwoloną pomoc publiczną?

  • Jak będzie wyglądał i jakie możliwości niesie ze sobą system aukcyjny dla rynku mocy?

 

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w gronie zaproszonych ekspertów z Polski i z zagranicy. Wśród ekspertów m.in. Dr Florian Ermacora z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej oraz Pan Michael Hogan z Regulatory Assistance Project

 

W przyszłym roku po raz pierwszy przedsiębiorstwa energochłonne będą mogły skorzystać z częściowego zwrotu akcyzy zawartej w kosztach energii elektrycznej. Opcja ta wydaje się bardziej dostępna dla mniejszych firm, mimo że będzie nieco mniej korzystna od zwolnienia obowiązującego już w tym roku.

Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl i Karolina Baca-Pogorzelska z Dziennika Gazety Prawnej rozmawiali na antenie Polskiego Radia o trwającej restrukturyzacji śląskich kopalń węgla kamiennego i kosztach jej przeciągania.

Związek „Sierpień 80” żąda głowy wiceministra energii Wojciecha Kowalczyka. Powód? Nie informuje o rezultatach rozmów z Komisją Europejską.  Ale przynajmniej niektórzy działacze powinni dobrze wiedzieć, co jest w papierach przesłanych do Brukseli.

Wydzielenie części biznesu do osobnej spółki opłaciło się niemieckiemu gigantowi energetycznemu RWE. Po piątkowym debiucie giełdowym Innogy jest warta 20 mld euro – ponad dwa razy więcej, niż sam koncern matka. Dlaczego?