Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. PowerUp! – rusza kolejna odsłona konkursu dla start-upów z dobrą energią

PowerUp! – rusza kolejna odsłona konkursu dla start-upów z dobrą energią

11 lutego ruszyły zgłoszenia do piątej edycji PowerUp!, podczas której kolejne zespoły powalczą o główną wygraną 50 000€ i szansę na rozwój biznesu w skali globalnej. Konkurs organizowany przez InnoEnergy to największe tego typu wydarzenie dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej, pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu, z obszarów takich jak m.in. energia, mobilność i szeroko rozumiane technologie smart.
Apply banner (1)

Obok nagród pieniężnych, których wartość z roku na rok rośnie, PowerUp! daje swoim laureatom możliwość skorzystania z prestiżowego akceleratora biznesu. Program Highway® by InnoEnergy, podobnie jak w poprzednich edycjach, pomoże start-upom rozwinąć ich projekty i dostosować je do wymagań rynku. Zaproszeni do niego uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, łączące w sobie mentoring i praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dostępu do międzynarodowych klientów, a także finansowanie do wysokości €150 000.

Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie nagroda specjalna Clean Air Challenge Award. Dodatkowe wyróżnienie ma w szczególny sposób podkreślić rangę tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element działalności InnoEnergy. Wszystkie start-upy, których technologie przyczyniają się do ograniczenie zanieczyszczenia powietrza mogą zgłosić swoją kandydaturę.

Z każdą kolejną edycją konkursu podwaja się liczba jego uczestników. Do rywalizacji w zeszłorocznym PowerUp! zgłosiło się blisko 300 kandydatów, gotowych zawalczyć o szansę na międzynarodowy rozwój biznesu. Wiele wskazuje na to, że trwająca do 11 marca rejestracja do tegorocznej edycji, zakończy się kolejnym sukcesem. Zauważalnie rośnie także liczba zgłoszeń przedsiębiorców, prezentujących już gotowy prototyp (z 28 w 2016 roku do 120 w ostatniej edycji), a nawet działający produkt czy funkcjonującą usługę (odpowiednio z 19 do 93).

„Rosnąca z roku na rok liczba uczestników oraz fakt, że zgłaszające się start-upy to coraz częściej firmy, które mają w swoim portfolio projekty na zaawansowanym etapie rozwoju świadczą o zwiększającej się rozpoznawalności i podnoszącym się prestiżu konkursu. Uczestnicy widzą realne korzyści z udziału w PowerUp!, otwierającym drzwi do rozwoju dla odważnych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, umożliwiając im dostęp do naszej międzynarodowej sieci partnerów biznesowych – tłumaczy Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Do szczególnie pożądanych w konkursie rozwiązań – produktów lub usług – należą projekty z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech oraz technologii smart. Start-upy, które przejdą przez etap zgłoszeń zostaną zaproszone do udziału w bootcampach, prowadzonych przez uznanych europejskich mentorów biznesowych. Warsztaty te przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego, w których będą oni prezentować swoje pomysły ekspertom. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 maja w Krakowie podczas Impact’19 – jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji PowerUp!, mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasze rozwiązania i sprawdzić, z jakim zainteresowaniem przyjmie je rynek nowoczesnych technologii. Ponadto, pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych” – mówi Adam Komarnicki, CEO Indoorway, zwycięzcy polskiego finału PowerUp! 2018.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu został Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował  rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych.

Szczegółowe warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod adresem: www.powerup.innoenergy.com. Termin rejestracji upływa 11 marca.

Wśród 90 bloków węglowych pracujących w polskich elektrowniach aż 70 przekroczyło już planowany czas eksploatacji. Łączny czas napraw awaryjnych w polskich elektrowniach przekracza już 27 tys. godzin rocznie. Tymczasem system energetyczny wymaga od wytwórców coraz większej elastyczności. Potrzebne są pilne decyzje o modernizacjach i wykorzystanie nowych technologii, aby uniknąć problemów z bilansowaniem.
awarie elektrowni weglowych polsce