Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Cybersec, 26-27.09.2016,Kraków

Konferencja Cybersec, 26-27.09.2016,Kraków

 

04082016banner 500×100

 

04082016banner%20500x100

Jedna z pięciu najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie.

Już w dn. 26-27 września br. w Krakowie odbędzie się II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, coroczna konferencja poświęcona strategicznym wyzwaniom cyberprzestrzeni. Główne tematy dyskusji ekspertów skoncentrują się na budowaniu regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, cyberobronie państw NATO, cyberedukacji i cyberinnowacjach oraz współpracy publiczno-prywatnej.

Rosnąca ilość cyberataków to dziś „ciemna strona” czwartej rewolucji przemysłowej. To problem  realnie zagrażający państwom i milionom obywateli.  Na duże ryzyko narażony jest również sektor prywatny, który coraz częściej staje się bezpośrednim lub pośrednim celem ataków, w konsekwencji ponosząc olbrzymie straty finansowe. Dynamika wrogich aktów w cyberprzestrzeni będzie w najbliższych latach wzrastać, dlatego ważne jest, aby już teraz prowadzić dialog uwzględniający wielopodmiotowe i kompleksowe podejście do problemu. Podczas II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, wypracowane zostaną strategiczne decyzje w tym obszarze.

Jak co roku, do Krakowa zjadą najważniejsi eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Europy oraz z krajów, które są liderami cyberrozwiązań – Stanów Zjednoczonych, Izraela, Kanady. Jak podkreśla Instytut Kościuszki, organizator konferencji, tegoroczna edycja CYBERSEC zgromadzi ponad 600 gości, w tym kluczowych decydentów politycznych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk eksperckich, wiodących mediów i światowych liderów sektora prywatnego. Dyskusje będą toczyły się w ramach czterech znanych ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Przyszłość i Biznes. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też nowych, ciekawych formatów.

Ścieżka Państwo poświęcona będzie budowaniu wielopodmiotowej współpracy pomiędzy państwami Europy Środkowo-Wschodniej, w celu wypracowania regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa. Eksperci porozmawiają także o implementacji przyjętej niedawno unijnej Dyrektywy ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (NIS) oraz o tym, w jaki sposób skoordynować wysiłki państw członkowskich UE w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ścieżka Wojsko skupi się na kwestiach związanych z cyberobroną państw NATO. Dyskusje opierać się będą na konkluzjach lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie, podczas którego pojawiła się deklaracja o strategicznej współpracy NATO – UE w obszarze cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych, a cyberprzestrzeń uznana została za operacyjną domenę działań wojennych. Dodatkowo, eksperci omówią walkę z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi oraz metody wykorzystane przez terrorystów do komunikowania się i zdobywania informacji.

Podczas Ścieżki Przyszłość analizowane będą wyzwania płynące z coraz większego deficytu podaży cyberspecjalistów. Uczestnicy sesji porozmawiają także o promowaniu i rozwoju innowacyjnych produktów oraz usług dla cyberbezpieczeństwa. To one są kluczowe w wyścigu o przewagę w cyberprzestrzeni z hakerami. W Ścieżce Biznes, eksperci skupią się na tworzeniu mechanizmów efektywnej współpracy publiczno-prywatnej i cyberbezpieczeństwie systemów sterowania przemysłowego.

Efektem II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC będzie publikacja rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO. Dokument zostanie przekazany kluczowym interesariuszom cyberprzestrzeni, a następnie Instytut Kościuszki będzie monitorował proces ich implementacji. Wydarzenie zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie.

Patronat honorowy nad konferencją CYBERSEC 2016 sprawują: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji RP, Minister Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Rozwoju,  Minister Infrastruktury i Budownictwa, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Skarbu Państwa, Prokuratura Krajowa, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Rektor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Urząd Dozoru Technicznego. Partnerzy strategiczni: PGZ Polska Grupa Zbrojeniowa SA, Deloitte, Microsoft, PKO Bank Polski. Partnerzy główni: PGNiG, Exatel, Tauron. Partnerzy: GPW, Orlen. Partnerzy merytoryczni: ICANN, United Nations Global Compact. Patroni medialni: Wysokie Napięcie, TVP Info, Wprost, Do Rzeczy, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, niezależna.pl, Biznes Alert, CyberDefence24, wnp.pl, Nowy Przemysł, IT w Administracji, Dziennik Internautów, Kierunek Chemia, Zaufana Trzecia Strona. Partnerzy instytucjonalni: Association for International Affairs, Slovak Security Policy Institute, European Technology Platform Industrial Safety, Szazadveg Foundation. Partner programowy: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki.

Zobacz zapowiedź CYBERSEC 2016 na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dwET-8LI47w

Więcej szczegółów w folderze konferencyjnym: http://bit.ly/28xfb7a oraz na: http://cybersecforum.eu/

Obserwuj nas: https://twitter.com/CYBERSECEU

Oficjalny hashtag wydarzenia to #CSEU16.

 

Zarys programu, zwanego potocznie planem Morawieckiego wspomina o przygotowaniach do budowy – równolegle z elektrownią jądrową - reaktora wysokotemperaturowego (HTR), który miałby być źródłem ciepła procesowego dla instalacji przemysłowej. Plan wicepremiera dopiero co przekazano do konsultacji społecznych, ale ministerstwo energii powołało już specjalny zespół, który ma ocenić krajowy potencjał dla zastosowania tej technologii. Przypadek HTR jest o tyle interesujący, że przystąpienie do poważnych pracy włączyłoby Polskę do technologicznego wyścigu Chin z resztą świata.

atom htr chiny
Technologie wspiera:

Ile węgla? Ile atomu i innych technologii? Odpowiedzi na te strategiczne pytania polska energetyka potrzebuje od zaraz. Konsultacje w sprawie Planu Morawieckiego pokazują, że pełnej zgody w rządzie na razie nie ma.

morawiecki
Rynek energii rozwija:

Komisja 2 sierpnia zdecydowała, że nie zgłosi zastrzeżeń do systemu wsparcia zielonymi certyfikatami, który obowiązuje w Polsce od 2005 roku. Producenci zielonej energii mogą spać spokojnie?

Dotyczy: skarga do KE w sprawie systemu zielonych certyfikatów w okresie 01.10.2005-30.06.2016

{loadmodule mod_email}

0 ole
Rynek energii rozwija:

Ministerstwo Energii, równolegle do organizacji pierwszych aukcji dla nowych instalacji OZE, przymierza się rozpisania aukcji dla istniejących już „zielonych” elektrowni, korzystających teraz z systemu zielonych certyfikatów. Wstępna propozycja koszyków technologicznych w tzw. aukcjach wydobywczych, do których dotarł Obserwator Legislacji Energetycznej, może zaskakiwać.

Dotyczy: ilość i wartość energii do sprzedania na aukcji OZE
Tytuł: rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może być sprzedana w drodze aukcji w 2016 r
Wykonuje: ustawa o OZE
Etap: ministerstwo – przygotowanie projektu
Następny etap: ministerstwokonsultacje

{loadmodule mod_email}

oze aukcje
Rynek energii rozwija: