Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Podatek od wiatraków – interpretacja ministerstw finansów i energii może być błędna

Podatek od wiatraków – interpretacja ministerstw finansów i energii może być błędna

Eksperci podatkowi z KPMG zwracają uwagę, że wbrew interpretacjom przedstawionym portalowi WysokieNapiecie.pl przez Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Energii, podatek od nieruchomości nie powinien być naliczany od całych turbin wiatrowych. Obserwator Legislacji Energetycznej wcześniej zwracał uwagę na wprowadzaną do prawa niepewność, parlament i rząd byli jednak zdeterminowani by przyjąć przepisy w fatalnym kształcie, który nic nie zmienia, ale wprowadza kosztowną niepewność dla gmin i przedsiębiorstw.

Dotyczy: lokalizacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytułustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: publikacja
Następny etap: wejście w życie

{loadmodule mod_email}

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

W dyskusję o tym czy i jakiego rynku mocy potrzebuje polska energetyka wpisuje się debata „Unijny rynek energii 2.0” zorganizowana przez WysokieNapiecie.pl we współpracy z Forum Analiz Energetycznych. Eksperci rozmawiali o niezbędnych reformach i doświadczeniach Wielkiej Brytanii, z których może czerpać nasz kraj. Jakie są główne wnioski?

energylab1
Rynek energii rozwija:

1 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o odnawialnych źródłach energii. W 55 punktach podsumowujemy wszystkie najważniejsze zmiany m.in. w zakresie biomasy, współspalania, biogazowni rolniczych, niebieskich certyfikatów, rozliczania proumentów, mikroinstalacji, klastrów energii i spółdzielni energetycznych, nowych zasad przeprowadzania aukcji OZE, czy rozliczania opłaty przejściowej i sposobu wydawania zgromadzonych przez państwo pieniędzy.

Dotyczy: nowelizacja ustawy o OZE
Tytuł
ustawa o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii

Etap: stosowanie
{loadmodule mod_email}

oze ustawa
Rynek energii rozwija:

Polska potrzebuje nowych technologii, dopasowanych do zmieniających się obciążeń systemu energetycznego. Potrzebne są także inwestycje m.in. w opomiarowanie sieci, które pozwoliłoby je efektywniej wykorzystywać. Bezpieczeństwo latem poprawią także nowe bloki węglowe, bo są budowane z zamkniętymi układami chłodzenia, wymagającymi znacznie mniejszej ilości wody z zewnątrz - mówił w Gospodarczym Ekspresie Programu Pierwszego Polskiego Radia Bartłomiej Derski.