Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Inteligentne Miasto, czyli jakie? – VIII edycja Akademii Energii

Inteligentne Miasto, czyli jakie? – VIII edycja Akademii Energii

W pierwszym tygodniu grudnia rozpoczęła się rekrutacja do VIII już edycji Akademii Energii - projektu organizowanego przez Fundację im. Lesława  A. Pagi. Program jest kierowany do młodych osób,  które swoją przyszłość zawodową wiążą z sektorem energetycznym. W inicjatywie co roku bierze udział 30 stypendystówv- studenów jak i absolwentów kierunków: energetyka, ekonomia, finanse, prawo, transport, dziennikarstwo.
20180627- MG 3404

Projekt składa się z cyklu weekendowych szkoleń (warsztatów, wykładów, case-ów i spotkań z wybitnymi ekspertami) oraz płatnych staży w firmach partnerskich dla uczestników.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Szkolenia będą poruszać najbardziej aktualne tematy nurtujące polski przemysł energetyczny: rozwój inteligentnych miast, regulacje prawne, finansowanie inwestycji, nowe technologie. Po raz pierwszy przy projekcie została powołana Rada Programowa, która czuwa nad koncepcją merytoryczną projektu. W jej skład wchodzą przedstawiciele biznesu, a także Alumni poprzednich edycji Akademii.

20180627  MG 3404

W tym roku Uczestnicy projektu staną przed możliwością stworzenia własnej koncepcji inteligentnego miasta – ich model zostanie podzielony na „warstwy” – energetyczną, ekonomiczną, prawną, transportową itd. Model zostanie zaprezentowany podczas Finału projektu na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Praca Uczestników zostanie poddana ocenie Ekspertów, którzy zasiądą w Panelu.

 

I etap rekrutacji trwa do 7 stycznia 2019 r. Formularz rejestracyjny można znaleźć pod adresem: http://paga.org.pl/projekty/akademia-energii/viii-edycja-akademii-energii/rekrutacja/?lang=pl

 

Dane kontaktowe:
Więcej informacji na:                           www.paga.org.pl/ae

 

Dodatkowe informacje:                      Marta Zenio – Koordynator Projektu

mzenio@paga.org.pl | 22 537 71 62

Dodatek maślany może rozwiązać palący problem wzrostu hurtowych cen masła, które przełożyły się już na ceny w sklepach. Kostka masła extra od kwietnia 2016 roku podrożała o ponad 50 proc. Dla przeciętnej rodziny oznacza to ok. 17 zł miesięcznie mniej w portfelu. Fundusz maślany może zacząć działać równolegle z nowym funduszem energetycznym.
ceny prad rynek maslo
Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw, którego głównym celem jest wydłużenie do końca 2023 r. finansowania ze środków budżetowych restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego, podała Kancelaria Prezydenta.