Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Seminarium – Reglamentacja i wsparcie odnawialnych źródeł energii,2.06.2016,Warszawa

Seminarium – Reglamentacja i wsparcie odnawialnych źródeł energii,2.06.2016,Warszawa

 

pure 2062016

pure 2062016 

Szanowni Państwo,

Zespół powermeetnigs.eu ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w seminarium:

Reglamentacja i wsparcie odnawialnych źródeł energii – rola Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zakres uprawnień kontrolnych, rodzaje postępowań, istota systemu wsparcia,

które odbędzie się 2 czerwca 2016 w Warszawie

Głównym celem seminarium jestprzybliżenie Państwu zadań i kompetencji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki– organu regulacyjnego odpowiedzialnego za system wsparcia odnawialnych źródeł energii oraz kontrolę działalności gospodarczej w tym obszarze, przy jednoczesnym precyzyjnym wskazaniuuprawnień i obowiązków wytwórcówjako stron postępowań administracyjnych oraz przysługujących im środków odwoławczych od zapadających w tych postępowaniach rozstrzygnięć.

W trakcie spotkania omówione zostaną zagadnienia takie jak:

 • Postępowanie przed Prezesem URE – zakres ustawowych kompetencji organu w obszarze reglamentacji oraz wsparcia odnawialnych źródeł energii

 • Reglamentacja rynku – status wytwórcy energii elektrycznej

 • zakres regulacji, główne uprawnienia, podstawowe obowiązki oraz terminy ich realizacji, przepisy przejściowe ustawy o odnawialnych źródłach energii

 • Postępowania szczególne

 • Rodzaje postępowań kontrolnych

 • Postępowania w sprawie wydawania zaświadczeń – świadectwa i gwarancje pochodzenia

 • Postępowania karne, w szczególności

 • charakter i przebieg postępowań, rozkład ciężaru dowodu, rodzaje możliwych sankcji, przesłanki odstąpienia od wymierzenia kary, egzekucja należności finansowych, wstrzymanie wykonania decyzji

 • Aktualne poglądy judykatury w sprawach dotyczących kar pieniężnych wymierzanych przez Prezesa URE

Zapraszamy serdecznie do udziału w seminarium wszystkich,którzy pragną zdobyć kompleksową wiedzę na temat regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem odnawialnych źródeł energii, zasad wejścia na rynek, obowiązków wytwórców energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, procedur kontrolnych, potencjalnych sankcji karnych oraz środków odwoławczych.

W trakcie poszczególnych paneli seminarium przewidziana jestdyskusjawzbogacona o analizęciekawych przykładów z praktykiorazaktualne orzecznictwo sądowe. Prowadzący chętnie równieżodpowiedzą na wszelkie Państwa pytania i wątpliwości.


Seminarium poprowadzą Katarzyna Szwed – Lipińska, Radca Prawny oraz Łukasz Szatkowski, Radca Prawny, Kancelaria Prawna Weil

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na www.powermeetings.eu

Zapraszam do udziału, z pewnością warto.

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu

tel.: +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

 

 

Polska Grupa Górnicza wystartuje z kapitałem własnym, w większości opłaconym gotówką, w wysokości niemal 2,5 mld zł. Kolejny 1 mld zł to zrolowane finansowanie dłużne, a kolejnych ok. 3,5 mld zł to kredyty kupieckie u swoich poddostawców.

pgg
Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl Wojciech Krzyczkowski w "Temacie dnia" Gazety Wyborczej mówił o technologii reaktorów jądrowych, która zawiodła w Czarnobylu i polskich planach budowy pierwszej elektrowni atomowej.

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu` W dniu 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA - RESTAURACJA FIRST FLOOR przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 - V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.
Konferencja na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej` Polska Izba Ekologii we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa PIB organizuje konferencję hybrydową na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej.
VII Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG – O przyszłości LNG i bioLNG w kontekście ESG i nie tylko` W Gdyni, w dniach 29-30 listopada br., odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce LNG i bioLNG. W salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego eksperci dyskutować będą m.in. o przewagach wynikających z zastosowania tych paliw w przemyśle, transporcie oraz w kontekście raportowania ESG. Podczas spotkania nastąpi premiera, przygotowanego przez ekspertów Polskiej Platformy LNG i bioLNG, „Przewodnika dla inwestorów, operatorów i użytkowników instalacji LNG”. W dokumencie, w przystępny sposób, omówiono wszelkie aspekty związane z użytkowaniem i prowadzeniem stacji tankowania L CNG. Kompendium będzie równocześnie doskonałym narzędziem dla osób i firm zainteresowanych inwestowaniem w tym sektorze.

Partnerzy portalu