W dniach 6-8 listopada 2018 r. w Serocku odbędzie się konferencja „Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce” zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Na 3-dniowe obrady zaplanowano dyskusje i wystąpienia przedstawicieli rządu Polski i Danii, czołowych inwestorów i firm działających w branży.
Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to największe branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone energetyce wiatrowej. Podczas tegorocznej, XIII edycji skupimy się nie tylko na najbardziej aktualnych dla branży zagadnieniach jak podsumowanie pierwszej aukcji dla elektrowni wiatrowych na lądzie i nowelizacji ustawy o OZE, ale także na potencjale rozwoju morskich farm wiatrowych w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku.
Konferencja rozpocznie się od serii prezentacji dotyczących stanu rynku morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Aktualne informacje przedstawią przedstawiciele inwestorów przygotowujących projekty offshore wind w polskiej części Bałtyku. Wśród zaprezentowanych i dyskutowanych tematów znajdą się m.in. przegląd obowiązujących regulacji, założenia przyszłej ustawy o morskiej energetyce wiatrowej oraz projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich.
W czasie pierwszego dnia przewidziany został czas na rozmowy B2B z przedstawicielami spółek z branży oraz potencjalnych inwestorów.
Wydarzeniem drugiego dnia konferencji będzie sesja plenarna z udziałem Mortena Bæka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii i Klimatu Danii pt. „Wielkoskalowe OZE a bezpieczeństwo energetyczne”. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali Grzegorz Tobiszowski, Wiceminister Energii odpowiedzialny za OZE, Eryk Kłossowski, Prezes PSE oraz przedstawiciele biznesu z krajów Europy Zachodniej.
Dalsza dyskusja poświęcona będzie regulacjom: projektowanej dyrektywie OZE, nowelizacji polskiej ustawy o OZE i aukcjom dla źródeł odnawialnych. Udział w panelu zadeklarował szef departamentu OZE, w Ministerstwie Energii.
Omówiony zostanie także potencjał morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim, w tym tematy takie jak czynniki rynkowe dla polskiego offshore czy ryzyka ubezpieczeniowe, oraz zagadnienia techniczne, związane z kierunkami rozwoju KSE, wadami i zaletami modeli morskiej sieci przesyłowej.
Główny temat ostatniego dnia konferencji to korporacyjne umowy sprzedaży energii elektrycznej (PPA) jako jedno ze źródeł finansowania rozwoju OZE. Przedstawiciele biznesu i rządu będą analizować wpływ cen energii elektrycznej na działalność przedsiębiorstw oraz praktyczne
i techniczne strony PPA. Zaproszenie do udziału w dyskusji otrzymały przedsiębiorstwa zużywające duże ilości energii elektrycznej, skupione w ZPP, Konfederacji Lewiatan oraz Izbie Energetyki Przemysłowej
i Odbiorców Energii.
7 listopada po sesji plenarnej, planowana jest konferencja prasowa,
z udziałem przedstawicieli administracji rządowej i środowiska branżowego, na którą Państwa serdecznie zapraszamy.
O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.
Na FB zostało utworzone wydarzenie
https://web.facebook.com/events/296424394286465/ http://konferencjapsew.pl/
Termin i miejsce konferencji: 6-8 listopada, Hotel Narvil, Serock
kontakt mailowy: [email protected]