Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. E-mobilność
  4. >
  5. Wskażą polskich liderów elektromobilności

Wskażą polskich liderów elektromobilności

PwC i PSPA zbadają, jaką rolę elektromobilność pełni w polskich firmach, instytucjach i samorządach.  Na podstawie zebranych odpowiedzi powstanie ranking podmiotów najbardziej zaangażowanych w rozwój elektromobilności w Polsce oraz zostaną wyłonieni Liderzy Elektromobilności 2018. Ankietę można wypełniać do 19 października br.
Print

Czy firmy prywatne i przedsiębiorstwa z sektora publicznego inwestują w elektromobilność i dostrzegają szanse związane z jej rozwojem w Polsce? Na to pytanie odpowie badanie, które uruchomiło PwC oraz Polskie Stowarzyszenie paliw Alternatywnych (PSPA). Oprócz firm, do udziału w nim zaproszone zostały także instytucje i samorządy, aktywne w obszarze zrównoważonego transportu.

Aby wziąć udział w badaniu i wskazać swoją aktywność w obszarze elektromobilności wystarczy wypełnić ankietę internetową dostępną pod adresem www.pwc.pl/lider-elektromobilnosci-2018.

– Zachęcamy do jej wypełnienia wszystkie podmioty i instytucje, które mają związek z elektromobilnością. Nie muszą to być wyłącznie producenci pojazdów elektrycznych, infrastruktury czy komponentów. Mogą to być dostawcy usług lub firmy pozornie nie związane z branżą, które jedynie użytkują w swojej flocie pojazdy elektryczne, mają plany w tym zakresie, badają taką możliwość albo po prostu realizują inne projekty i inicjatywy związane z rynkiem pojazdów elektrycznych – mówi Wojciech Jakubczak z PSPA.

Ogłoszenie Liderów Elektromobilności 2018 odbędzie się podczas Warsaw Motor Show w dniach
15-18 listopada br. Zestawienie firm, instytucji i samorządów najbardziej zaangażowanych w rozwój elektromobilności w Polsce zostanie także opublikowane w formie raportu.

– Badanie nie tylko pozwoli wskazać najbardziej aktywne podmioty, ale dzięki niemu poznamy także ich opinie na temat rozwoju rynku, plany w tym zakresie, ale również największe obawy czy przeszkody, z którymi się borykają – dodaje Wojciech Jakubczak z PSPA. – Projekt, w naszej opinii, ma duży walor edukacyjny, a wnioski z niego płynące będą istotne dla rozwoju rynku.

Liderzy elektromobilnosci 2018 002

***

Informacje o PSPA

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa organizacja branżowa, zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce. PSPA integruje polskie i zagraniczne firmy z wielu branż, m.in. motoryzacyjnej, infrastrukturalnej, finansowej, transportowej, komunalnej, energetycznej, konsultingowej, prawnej, a także retail, które wspólnie działają na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego, pozwalającego na rozwój niskoemisyjnego transportu w Polsce. Więcej na stronie www.pspa.com.pl.

Informacje o PwC

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 236 tys. osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość usług w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Financial Crime Unit w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. Spółki PwC  w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

Elektromobilność napędza:
Materiał Partnera
Do 9 września potrwa rejestracja chętnych do udziału w  Zielonych Aukcjach - symulacji aukcji OZE i zgłaszanie projektów. Uczestnictwo w symulacji pozwoli dopracować optymalną strategię licytowania w rzeczywistych aukcjach, które zapowiada Ministerstwo Energii.
pori-414688 1920 (2)
Zielone technologie rozwijają:
Gdy rok temu dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl postanowili sprawdzić czy da się dojechać autem w 100% elektrycznym z Warszawy do Trójmiasta skończyło się na… dwóch dniach. W tym roku nowszą wersją BMW i3s przejechali w Karkonosze w niewiele dłuższym czasie, niż autem spalinowym i pokazują co zrobić, aby podróż była jeszcze krótsza.
bmw i3s trasa

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!