Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Lokalne klastry energii – jak budować społeczności energetyczne?

Lokalne klastry energii – jak budować społeczności energetyczne?

Zielone technologie – jakie innowacje mogą popchnąć przemysł ku neutralności klimatycznej? 
Baner dla WysokieNapiecie

Jakie technologie mogą przyczynić się do osiągnięcia neutralności klimatycznej? Jakie zielone rozwiązania zrewolucjonizują przemysł i pozwolą na zrównoważony rozwój? Odpowiedzi na te pytania już 15 kwietnia 2025 roku w Katowicach, podczas spotkania w ramach cyklu Startups Networking & Innovations Platform (SNIP) poświęconego zielonym technologiom.

SNIP 2025 – Zielona transformacja w sercu Śląska

Zielona transformacja to temat, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w przemyśle i biznesie. Aby skutecznie wprowadzać zrównoważony rozwój, przedsiębiorcy i startupowcy muszą inwestować w innowacyjne technologie, które pomogą im stać się bardziej ekologicznymi i efektywnymi.
15 kwietnia w Katowicach odbędzie się wydarzenie, które będzie poświęcone Zielonym Technologiom, wpływającym na transformację energetyczną oraz przyszłość przemysłu.

Na co mogą liczyć uczestnicy wydarzenia?

Podczas spotkania SNIP 2025 poruszymy następujące tematy:

  • Podczas SNIP 2025 poruszymy następujące tematy:
  • Zielona transformacja w praktyce – Jakie technologie popchną przemysł ku neutralności klimatycznej? Eksperci omówią kluczowe innowacje, które wspierają ekologiczne procesy produkcji i zarządzania energią.
  • Wodór jako paliwo przyszłości – Innowacyjne rozwiązania, takie jak startup Hydrum, który przekształca odpady w zielony wodór. Jak ta technologia może wpłynąć na dekarbonizację przemysłu?
  • Lokalne klastry energii – Jak budować społeczności energetyczne, które zapewnią większą stabilność dostaw, zwiększą efektywność energetyczną i przyczynią się do rozwoju odnawialnych źródeł energii?
  • Magazynowanie energii – Jakie rozwiązania w zakresie magazynowania energii przyczyniają się do zwiększenia efektywności inwestycji w zieloną energetykę?

Zielona transformacja – od teorii do praktyki

To nie tylko spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną teoretyczne rozwiązania. To także przestrzeń do wymiany doświadczeń i praktycznych pomysłów, które pomogą wprowadzić innowacje do przemysłu. Udział w wydarzeniu będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat nowych technologii oraz nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży, startupami oraz ekspertami.

SNIP – platforma łącząca innowatorów i przedsiębiorców

Startups Networking & Innovations Platform (SNIP) to projekt realizowany przez Silesian Startup Foundation, którego celem jest łączenie startupów z przedstawicielami przemysłu i ekspertami. Dzięki wydarzeniu w Katowicach uczestnicy będą mieli okazję poznać najnowsze zielone technologie i dyskutować o przyszłości zrównoważonego rozwoju.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Jeśli interesujesz się zielonymi technologiami, innowacjami, które zmieniają oblicze przemysłu, oraz chcesz dowiedzieć się, jak technologie mogą wpłynąć na zrównoważony rozwój Twojej firmy, nie możesz przegapić tego wydarzenia!

Więcej informacji o wydarzeniu oraz możliwość rejestracji znajdziesz na stronie: https://snip.silesianstartups.com/

Dołącz do nas i poznaj innowacje, które zmieniają przyszłość przemysłu!

Kontakt dla mediów:

Edyta Kucharczyk
Projekt Manager
Silesian Startup Foundation
[email protected]
796-384-601

Zagraniczna prasówka energetyczna: Amerykańscy producenci LNG nie odpuszczą metanu; Wojenne przepisy mają usprawnić wydobycie surowców w USA; Zachodni górnicy szukają zysków, a chińscy nowych złóż; BYD w pięć minut zwiększył przewagę nad Teslą.
LNG statek Fot. Depositphotos
USA są największym eksporterem LNG na świecie. Fot. Depositphotos
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Tydzień Energetyka: Ustawa wiatrakowa trafi do parlamentu; Nagrody w PGG; Orlen dostarczy gaz na Ukrainę; Jak Francuzi próbują budować nowe elektrownie atomowe.
Wiatraki Fot. Depositphotos
Deweloperów do uruchamiania nowych inwestycji nie zachęca rosnąca liczba dni z ujemnymi cenami energii. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
W sobotę, 22 marca 2025, ceny energii elektrycznej na polskiej giełdzie spadły do najniższego poziomu w historii, osiągając minus 429 zł/MWh. Odbiorcy mogą zarobić na tym, że pobiorą dziś prąd. Nowy dylemat gospodarstw domowych korzystających z cen dynamicznych, to jak zużyć prąd, którego mamy pod dostatkiem, aby obniżyć rachunek.
ceny energii dynamiczne pstryk g11 rdn prad
Pojedyncza rodzina będzie mogła otrzymać do ponad 170 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na wymianę źródła ogrzewania i termomodernizację budynku. Zgodnie z nowymi zasadami, najpierw budynek obejrzy audytor energetyczny i zaproponuje inwestycje, a następnie wykonanie zostanie potwierdzone świadectwem energetycznym. Wszystko po to, aby nieuczciwi sprzedawcy nie wciskali sprzętu drogiego w utrzymaniu.
czyste powietrze
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija: