Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. III edycja programu Women’s Energy In Transition. 

III edycja programu Women’s Energy In Transition. 

Dalkia Polska – spółka działająca w obszarze usług energetycznych – wraz z Politechnikami Śląską, Warszawską, Poznańską, Krakowską, Wrocławską oraz z Akademią Górniczo-Hutniczą, po raz kolejny wyróżnią najlepsze prace dyplomowe poświęcone transformacji energetycznej obronione przez studentki i absolwentki polskich uczelni. 
WEIT grafika granat

Nabór zgłoszeń potrwa do 30 listopada 2024 r.

Program Women’s Energy in Transition – Polish Edition jest skierowany do studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, które w swoich pracach dyplomowych podejmują zagadnienia związane z transformacją energetyczną. Celem inicjatywy jest umożliwienie im zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego i rozpoczęcie kariery w branży energetycznej. Tegoroczna, trzecia edycja kontynuuje misję promowania kobiecych talentów w tym sektorze.

– Nasz cel to znalezienie najlepszych kandydatek dla branży energetycznej. Mam nadzieję i głęboko wierzę w to, że przykład laureatek zainspiruje inne kobiety i zachęci je do pracy w energetyce. Widzimy bardzo duże perspektywy dla rozwoju sektora, potrzebę młodej krwi i wykwalifikowanych kadr, które będą brały czynny udział w transformacji energetycznej – mówi Jacek Chodkowski, dyrektor generalny Grupy Dalkia w Polsce. 

Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) kobiety zajmują zaledwie 22% wszystkich miejsc pracy w sektorze produkcji i dystrybucji energii, a im wyższe stanowiska tym ten udział maleje. Stanowiska menedżerskie są piastowane zaledwie w 14% przez kobiety. Podobnie sytuacja wygląda w sektorze zawodowej energetyki odnawialnej.  Stąd niezwykle ważne jest podejmowanie realnych działań, które bezpośrednio wpłyną na promowanie kierunków związanych z transformacją energetyczną wśród młodych kobiet. 

Na laureatki programu czekają nagrody pieniężne oraz możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek Grupy Dalkia w Polsce w Warszawie lub Katowicach.

Szczegółowe informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://dalkiapolska.com/pl/women-s-energy-in-transition-polish-edition

W dobie kryzysu energetycznego więksi odbiorcy prądu odeszli od kontraktów długoterminowych na rzecz zakupów na kwartał, miesiąc czy dzień do przodu. Pomimo wysokiego ryzyka, zyskali na tym. Czy ze względu na kolejne ryzyka – rozchwiania cen czy niewystarczającej podaży gwarancji pochodzenia ­­- teraz czeka nas gremialny powrót do umów wieloletnich?
image
Rynek energii rozwija:
Planowane połączenie energetyczne Cypru, Krety i ewentualnie Izraela jest negocjowane od lat i ciągle nie widać ostatecznego sukcesu. Na tym przykładzie widać jak trudne jest zamknięcie finansowania projektu, który pośrednio wpływa na rynki energii tych kilku krajów
Kabel
Technologie wspiera:
Zamiast tego w kolejnym roku sfinansujemy z naszych podatków zamrożenie cen energii. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Depositphotos 206076874 L
Rynek energii rozwija: